До 3 март, никаде нема залихи на AirPods Pro

аеродроми про

Она што го гледаме со акциите на новиот AirPods Pro е навистина негативно за самата компанија, како и за корисници кои размислуваат да купат нов AirPods Pro Денес И не е дека со текот на времето времето на испорака на овие безжични слушалки на Епл е скратено или стабилизирано, тоа е дека ова време значително се зголемува.

Толку многу што ако одите на веб-страницата на Apple токму сега и сакате да купите AirPods Pro датумите на испорака или пристигнување на залихата во продавниците на нашата земја го означуваат следниот 3 март. Без сомнение, сите овие денови се многу денови, па затоа е практично невозможно да се набават некои за овој месец февруари во официјалните продавници на Apple.

AirPods Pro

Можно е некои препродавачи или продавници од трети страни да имаат залиха денес, но тоа е дека дури и операторите кои нудат мобилни уреди и додатоци на Apple, како што се овие AirPods Pro, Тие го покажуваат знакот „Нема залиха“ практично во сите случаи.

За да купиме некои AirPods Pro сега, ќе мора да се вооружиме со трпеливост и тие сега страдаат многу повеќе од недостаток на залихи отколку во времето кога беа пуштени во продажба. Ова значи дека предвидувањата на аналитичарите се на добар пат и Apple ќе продаде милиони единици оваа година ако успеете да ја регулирате акцијата или токму поради недостаток на залиха трпи продажбата на овие AirPods Pro и не успеваат да ги достигнат предвидувањата ...

Навистина не се сеќавам на недостаток на залиха како што беше со останатите модели на AirPods и би се осмелил да кажам дека единствениот производ што достигна овие времиња на испорака или пристигнување на официјалната веб-страница беа најпродаваните iPhone телефони во тоа време. Се надеваме дека сите оние кои сакаат можат многу брзо да го купат својот AirPods Pro, но работите не изгледаат премногу добро за нив, а не за Apple, што може да забележи дека продажбата е погодена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.