Друго истекување го потврдува присуството на паметен конектор и повеќе на iPad Air 3

iPad воздух 3

Вчера ве известивме за некои излегоа гласини од производители на азиски футроли кои алудираа на можните новини на iPad Air 3, новиот таблет што Apple ќе го претстави во март.

Денес добиваме повеќе фотографии, овој пат тие одговараат протекоа шеми што би се потврдило надворешниот изглед на новата starвездена таблета на 9'7 инчи.

Гледајќи ги овие слики, можеме да видиме дека во однос на дизајнот, тоа ќе биде мешавина помеѓу iPad Pro (поради 4-те звучници и паметниот конектор) и iPad Air 2 (поради положбата на копчињата и големината), единствениот фактор што го вклучува овој нов уред како новина е вклучување на LED блиц.

Дијаграмот ги покажува и димензиите на производот, кој ќе биде 0 милиметар поширок отколку неговиот претходник и За 0 милиметри подебели, нешто што сигурно ќе се должи на вклучувањето на новиот звучен систем и помодерните и врвни компоненти.

ipad-air-3

Прашањето што останува, освен SoC (за кој веруваме дека ќе биде A9X) е дали овој iPad ќе биде компатибилен со Јаболко Молив, тој уред од 100 евра што ни овозможува да цртаме и да извршуваме други задачи со голема прецизност, ова ќе биде многу позитивна точка за оние кои направија скок кон оваа генерација, сепак тоа ќе ги зголеми неговите трошоци за продажба и ќе направи овој iPad да се види како iPad Pro Mini.

Исто така, се очекува дека на настанот во почетокот на 2016 година, поточно во март, нов iPhone познат како iPhone 5se (Останува да видиме дали тоа име е вистинско или не), и нови MacBooks Со новата генерација на процесори на Intel наречена Skylake, оваа шеста генерација на Intel процесори ќе им даде одлични перформанси на овие нови лаптопи, бидејќи со нивниот интегриран графички процесор тие се способни да преместуваат 4K екрани без да се мешаат, нешто што се чини дека на пазарот започнува да прифати и да се обиде да стандардизира.

Иднината на производите на „Епл“, како што гледаме, се појавува сè посочно, јас лично би сакал да гледам уреди толку моќни и со толку многу функции, бидејќи навистина се потребни промени што повторно активирање на иновациите Во овој сектор.

Извор Engadget


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јаранор dijo

  Дебелиме, слабееме, повторно се дебелееме за да вметнеме нова технологија, па повторно ќе ослабиме, овие Епл имаат диета во своите уреди со ефект на скок, иако добро 0,05 дебелина, мислам дека ништо не се забележува дека Се надевам зошто за мене iPad ако треба да биде лесен и тенок зошто е голем и ако не тежи многу со едната рака. Но, она што најмногу ви се допаѓа е цената што со iPad pro тие скокнаа доста, се плашам дека iPad е над поевтин од iPhone, иако се надевам дека не се толку глупави бидејќи iPad нема толку многу продажби како што е тоа не е производ со толку многу обновување, ако стават претходна толку висока близина на iPad pro, многу прсти ќе бидат фатени од многу 4K екран што ми го донесе иако ќе бев многу изненаден од 4K екран зошто тогаш бидете ботче да имате извадено iPad pro за 1000 € и без 4K.

 2.   Јаранор dijo

  Колку би можел да продадам iPad Air 2 4g 64gb со капак и совршена состојба со 1 година употреба и без да излезам од дома, iPad е како нов? За да знам колку би добил кога ќе излезе iPad Air 3, ќе сакам да земам барем 64 GB, но наместо тоа, ќе земам WiFi за да видам дали за среќа ќе успее без да ставам пари за разлика од 4g до само WiFi

 3.   анонимен dijo

  Замислете 4k екран и 4k камера, какво рекламирање има Apple да прави таму и скоро нема да биде потребно многу за продажба, мислам дека цената ќе порасне малку.
  Јаранос ако го продадете пробајте најмалку 100 евра помалку од оригиналната цена, можеби ќе треба да ставите малку повеќе за 3-те