PowerPic, полнач што заслужува да биде врамен

По неколку години на пазарот безжичните полначи станаа уште еден елемент во уредувањето на домот, но тоа не значи дека тие се прецизно убави предмети што сакате да ги покажувате.

Twelve South сакаше да даде уште еден пресврт во дизајнот на полначите и ни нуди нов производ за полнење на нашиот iPhone кој е совршено камуфлиран во рамка за фотографии: PowerPic. Декоративен елемент и полнач за iPhone во еден производ што ги тестиравме за да ви ги кажеме нашите впечатоци.

Квалитет како бренд на куќата

Кога првпат го видов овој нов полнач за iPhone, мојата прва мисла беше „Зошто никој претходно не помислил на тоа?“ Рамка за фотографии е елемент што секогаш можете да го поставите каде било во куќата, од вашата работна маса до вашата ноќна маса или полица. Било да е црно или бело, било која од двете опции што ги нуди производителот е совршена на која било локација.

Но, таков производ може да биде многу ризичен облог, затоа што кога ќе направите додаток што сакате да го покажете, или го правите тоа многу добро или тоа е целосно фијаско. Меѓутоа, кога зборуваме за Дванаесет југ, знаеме дека квалитетот на производот ќе биде над никаков сомнеж, и овој пат повторно ја потврдува оваа премиса. Се разбира, материјалот што се користи во рамката е дрво, поточно новозеландски бор.

Покрај тоа, Дванаесет Југ сакаше да оди чекор понапред и за ова ни нуди идеја: користете позадина за рамката за фотографии и слика што ја надополнува на iPhone. Можете да го направите тоа сами, печатејќи фотографија од 5 × 7 ”(13x18cm) и ставајќи позадина на вашиот iPhone што ја надополнува. Но, можете да го направите и со сликите што самиот производител ни ги нуди на својата веб-страница (линк)

Брзо полнење компатибилно со уредите Qi

PowerPic поддржува брзо полнење на iPhone и многу повеќе. Има моќност од 10W (iPhone е компатибилен само со максимум 7,5 W) и работи со секој случај што го користите се додека не е подебел од 3 mm. За да започнете со полнење, треба само да го поставите iPhone во рамките, што е исто така огромна предност затоа што е вертикална и може да ги прочитате известувањата што ви доаѓаат без да мора да го отстраните од основата благодарение на отклучувањето на Face ID.

Нешто што ми предизвика сомневања пред да го тестирам овој PowerPic е дали поставувањето на iPhone ќе биде тешко или може да падне од рамката при секое мало движење. Нема ни најмал проблем во овој поглед, бидејќи наклонот на рамката го прави iPhone совршено стабилен и нема ризик да падне, или барем, не поголем од кој било друг вертикален натоварувач.

Мислење на уредникот

Ако барате различен полнач, кој може да го покажете на вашата работна маса или во вашата дневна соба, нема да најдете подобар од овој Дванаесет јужен енергетски погон. Квалитетот на неговите материјали и неговиот дизајн го прават единствен во својата категорија, и ако комбинирате и две фотографии што се надополнуваат една со друга, крајниот резултат е многу ефикасен. Само една негативна точка: не го вклучува USB полначот, но сигурно имате дома сместено во фиока. Неговата цена е 89,99 € на Амазон (линк) што на почетокот може да изгледа скапо, но со оглед на тоа што е рамка за фотографии и полнач, сметките работат подобро.

Дванаесет јужни PowerPic
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
89,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 100%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Декоративен и функционален елемент, сè во едно
 • Квалитетни материјали и завршни работи
 • Брзо полнење до 10W
 • Стабилен и компатибилен со футроли за iPhone

Contras

 • Не вклучува USB полнач

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.