Sonic The Hedgehog 4: Episode II се крева од пепелта

Sonic-4-епизода-2

Секое ажурирање на оперативен систем може да предизвика некомпатибилност со апликациите. Тоа е нешто што се случи со многу важни игри од App Store, некои од нив се отстранети од продавницата за апликации iOS. Една од игрите што претрпе ваков вид на некомпатибилност е Sonic The Hedgehog 4 епизода II, наслов што не работел на iOS 7 и iOS 8 до најновиот ажурирање кој пристигна на 11 јануари.

Иако играта не работеше како што треба, СЕГА тој продолжил да го продава без да обезбеди информации дека работи на санирање на проблемот. iOS 8 пристигна во септември 2014 година и беа потенцирани проблемите со некомпатибилноста, но со доаѓањето на iOS 8.3, многу корисници објавија дека сега можат да играат Sonic The Hedgehog 4 Episode II. Токму во тој момент, играта исчезна од App Store без објаснување.

Поентата е дека, конечно и по долго време давање проблеми, Sonic the Hedgehog 4 Episode II се врати во App Store решавање на сите проблеми со некомпатибилноста што предизвика негово исчезнување од App Store. Некои од најфанатичните корисници на синиот еж мораа да чекаат повеќе од две години за повторно да уживаат во оваа игра, чекање кое е предолго, но штом ќе заврши, ќе има среќен крај.

Овој тип на игра покажува дека игрите со 3Д симулациона графика и одлични приказни не се секогаш потребни за да бидат успешни. На платформерски игри 2D сè уште го имаат својот шарм, особено за корисниците кои играат класични конзоли како што се Mega Drive, Sega Master System II, Super Nintendo или NES пред повеќе од две децении. Покрај тоа, има милиони обожаватели на Соник и Марио, па не би било лошо да донесеме повеќе наслови во кои овие ликови се појавуваат на нашиот iPhone. Тие би биле уверени во успех.

Sonic The Hedgehog 4 ™ Ep. II (врска со AppStore)
Sonic The Hedgehog 4 ™ Ep. IIслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јован dijo

  верзија за Apple TV исто така би била добра

 2.   Луис V dijo

  Дека тие добиваат повеќе вака, велите вие? Без шега ... лоша игра што не личи на нивните постари браќа од доктор, епизодна, недовршена и со повеќе недостатоци од млеко? Или тие прават Sonic Generations 2 или јас не поминувам низ кутијата. Sonic 4 се покажа како огромна говна, па оттука тие не се ни потрудија да ја завршат играта со последна епизода.

  1.    Моќност на брзина dijo

   Sonic 4 е одличен. Особено епизода II во нејзината верзија на конзолата. Добро дизајниран, и оправдан за цената. Очигледно не е како оние на мегадрив, бидејќи се појави 18 години подоцна и ја комбинираше традиционалната меганика со модерен пресврт. И помина добро.