Искористете го Денот на суперхерој на MacX ДВД и освојте фантастични награди

MacX ДВД Мевосек

Момците од MacXDVD слави настан, Ден на суперхерој, настан во кој ждрепка Samsung OLED телевизор со 4K резолуција, 10 фигури од Марвел и ДЦ, 30 филмски ДВД на суперхерои, како и дарување 500 дневни копии од нивниот резервен софтвер ДВД MacXX DVD Ripper.

MacX DVD Ripper е една од најдобрите, ако не и најдобри, апликации за направете резервни копии на вашите ДВД-а. Ако веќе долго време баравте апликација да направите резервна копија од вашата лична видео-библиотека, тоа не ве тера да продолжите да барате, со MacX DVD Ripper можете да го направите тоа брзо и лесно.

Како да влезете во томболата

MacX ДВД Мевосек

Учествувајте во томболата што ја нудат момците од Mac DVD Ripper, ние мора да ја посетиме веб-страница на настанот, изгради ја нашата суперхеројска екипа, тим кој ќе се бори против тимот на супервили и внесете ја нашата е-адреса за да влезете во томбола со учество.

Ако сакаме да го прошириме бројот на можности за да допреме еден од производите што се играат, можеме:

 • Добијте 10 споделувања со преземање на MacX DVD Ripper.
 • Уште 5 ако ја споделиме оваа промоција со други пријатели,
 • Уште 3 ако го погледнеме упатството за тоа како да копираме ДВД филм и уште еден запис ако се приклучиме на вашата сметка на Фејсбук.

Ако ги добиеме сите дополнителни споделувања, момците во MacX DVD Ripper ни даваат 20 дополнителни акции, така ќе имаме уште многу можности да добиеме еден од овие чудесни подароци.

Што е MacX DVD Ripper

MacX DVD Ripper Pro

Како што коментирав погоре, MacX DVD Ripper е апликација со која можеме направете резервна копија од нашата видео библиотека, видео библиотека за која можеби се потребни многу години, особено ако сте вистински movieубител на филмови.

Но, покрај тоа, идеално е и да се направи дигитални копии на семејни ДВД (свадби, родендени, специјални настани ...) од кои е невозможно да се најдат копии затоа што се стари видеа.

Да се ​​има копија во дигитален формат е најдобриот метод дефинитивно не ја изгуби оваа содржина толку ценети и значајни за многу луѓе. Со Mac X DVD Ripper, процесот на правење резервна копија е бриз.

Што можеме да сториме со MacX DVD Ripper

MacX DVD Ripper Pro

Бекап без губење на квалитетот

Кога станува збор за создавање резервни копии на нашите ДВД-а, многу се корисниците кои тие немаат доверба во квалитетот што можат да ги добијат преку различни апликации што ни ја нудат истата функција, но кои, конечно, не ги исполнуваат очекувањата.

MacX DVD Ripper ни овозможува направете точни копии на нашите ДВД-а, со ист квалитет што го наоѓаме во физички формат. Ако не верувате во тоа, само треба да ја преземете апликацијата бесплатно и да го направите тестот без да потрошите ниту едно евро.

Бекап, вклучува аудио во формат Dolby AC3 / DTS 5.1, се направени во формат MPEG2, формат што подоцна можеме да го репродуцираме со бесплатната VLC-апликација или со QuickTime, вклучен природно во macOS.

Создадете целосни ДВД-копии со создавање на ISO-слики

Ако она што го сакаме е да направиме а целосна копија на ДВД во ISO форматМожеме да го направиме и со оваа апликација на многу едноставен начин. Оваа слика ќе ја содржи целата содржина што можеме да ја најдеме на физичкото ДВД, така што подоцна можеме да ја вратиме копијата на друго ДВД со цел да имаме копија од ДВД во физички формат, како и во дигитален формат.

Најбрзиот на пазарот

Направете резервна копија на ДВД, никогаш не било брз процес. Сепак, благодарение на хардверското забрзување вклучено во MacX DVD Ripper, можеме да го извлечеме максимумот од нашиот тим, така што целиот сет, вклучувајќи ги и графичките, ќе се зафати за да го спроведе процесот на копирање или конверзија во најкус можен рок.

Доколку нашите барања во врска со резолуцијата на видеото што го извлекуваме од ДВД, тие не се многу високи, за само 5 минути (или уште помалку) можеме да имаме копија на нашата опрема, се додека нашата опрема не е од истата ера во која беше прикажан првиот филм ...

Компатибилен со кое било ДВД

За разлика од другите апликации, MacX DVD Ripper е компатибилен со ДВД-а од сите региони, нови изданија па дури и со ДВД-а кои претставуваат физичко оштетување (до одреден степен очигледно).

Имајќи го ова предвид, направете резервна копија на целата наша видео библиотека тоа ќе биде шиење и пеење, сè додека имаме доволно простор за складирање, бидејќи, во зависност од избраната резолуција, добиената датотека може да зафати непристојни количини GB.

Претворете ги вашите ДВД-а во кој било формат

Ако сепак чувате уред што не е компатибилен со најсовремените формати на репродукција дома, со оваа апликација можете да го претворите во формат што е компатибилен. Како? Треба само да го изберете уредот каде што сакате да ја репродуцирате содржината, бидејќи апликацијата ќе се погрижи за избор на потребните кодеци.

Од ДВД до МП4, H.265 / HEVC, MOV ...

Исто како што можеме да користиме MacX DVD Ripper за претворање на ДВД-а во стари формати на уреди, можеме да го користиме и во користете ги најновите кодециКако што е случајот со H.265, кој нуди нивоа на компресија двојно повеќе од H.264 за повеќе од една деценија.

Форматот H.265 е оној што го користи форматот HEVC, истиот што го користат најмодерните iPhone и iPad за да снимајте видеа зафаќајќи половина од просторот отколку да користите формат H.264 / MP4.

Уредете ги конвертираните датотеки

Ова е функција што веројатно нема да ја користиме, интересно е да се знае дека ни нуди низа прилично едноставни алатки за пресечете или придружете се на видеата, додајте преводи и прилагодете ги параметрите за да ја подобрите финалната слика .. функции што можеме да ги користиме кога конвертираме стари видеа кои кога беа префрлени на ДВД, не беа претходно третирани.

Како да направите резервна копија на ДВД со MacX DVD Ripper

MacX DVD Ripper Pro

Работата на оваа апликација е повеќе од едноставна, така не треба да имате какво било знаењекомпјутерски науки за да може да ги претвораме нашите ДВД-а во кој било формат. Всушност, треба да направиме само два чекори:

 • Ставете го ДВД-то во нашата опрема и отворете ја апликацијата MacX DVD Ripper.
 • Следно, апликацијата ќе ја препознае содржината на ДВД и ќе ни понуди список на сите уреди каде што сакаме да ја репродуцираме содржината. Го избираме најсоодветниот и чекаме да заврши процесот.

Добијте бесплатна копија на MacX DVD Ripper

MacX ДВД Мевосек

Како дел од оваа промоција (пристапете до тука), момците од MacX DVD Ripper се давање 500 бесплатни лиценци, лиценци кои ни овозможуваат да ја користиме апликацијата без никакво ограничување во однос на функциите. Единствено, но верзијата повеќе нема да добива ажурирања.

Ако сакаме да уживаме во сите нови карактеристики кои редовно се додаваат на оваа апликација, мора да купиме доживотна лиценца, лиценца што овие денови е со цена од 29,95 УСД, што е 56% попуст на вообичаената цена, што е 67,95 УСД.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.