Како да го додадете менито за споделување на iOS во апликацијата YouTube

мајчин-youtube-share-change-menu-share-youtube

Апликацијата YouTube, и покрај тоа што е една од најкористените дневно на нашиот уред, Ни нуди мени кога станува збор за споделување на видеата што ја надминува типичната естетика на iOS, со црно-бело мени, со букви и мали икони што е тешко да ги лоцираме според која апликација сакаме да ја споделиме содржината што ја гледаме со други луѓе. Не знам за вас, но особено за мене, секогаш кога ќе и ја дадам опцијата за споделување, застанувам неколку секунди бидејќи го очекував типичното мени за споделување на iOS, а не ова архаично мени што Google го дизајнираше за својата видео апликација.

За среќа, овој мал проблем во дизајнот во официјалната апликација на YouTube има лесно решение, сè додека сме корисници на Jailbreak. Додека Google е сè уште застарен, користејќи го тоа мени повеќе типично за Android отколку iOS, можеме да го искористиме дотерување Домашно споделување на YouTube, бесплатно дотерување достапно на репото на BigBoss и тоа ни овозможува да го користиме вообичаеното мени на iOS во рамките на апликацијата YouTube кога го споделуваме видеото што го гледаме со други луѓе.

Откако ќе го инсталираме овој твик, не ни нуди никакви опции за конфигурација и тој оди во функција веднаш штом уредот се рестартира. Бидејќи е апликација што го модифицира менито за споделување на YouTube, потребно е да работи така што ја имаме инсталирано официјалната апликација. Откако ќе ја отвориме апликацијата и бараме видео, треба само да кликнеме на копчето за споделување за да видиме како се смени начинот на презентирање на опциите за споделување документи. Од овој момент, ќе се појави типичното мени за споделување на iOS, оставајќи го настрана застареното мени за споделување што доаѓа природно во апликацијата YouTube.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.