Како да инсталирате додатоци на Kodi за Apple TV 4

Коди-Адонси

Kodi е одличен мултимедијален плеер кој сега може да се инсталира на новата четврта генерација на Apple TV без потреба од Jailbreak, како што веќе објаснивме во Оваа статија. Тој е еден од најразновидните мултимедијални плеери што постои, мултиплатформа, компатибилен практично со кој било формат на датотека и бесплатен, што го прави омилен за многу корисници. Но, една од карактеристиките што најмногу привлекува корисници е несомнено можноста за инсталирање на „додатоци“ кои овозможуваат додавање функции: преземања на информации за филмови, корици, преводи и можност за додавање канали за гледање на содржини за пренесување се само некои од можностите што ни ги нуди оваа одлика. Објаснуваме како да ги додадете овие додатоци на многу едноставен начин и без да користите компјутер поврзан на вашиот Apple TV.

Чекорите се многу едноставни и се совршено опишани во видеото на овие редови. Наместо да се прибегнувате кон преземање на zip-датотеки и нивно поставување на сервер со кој мора да се поврземе од Kodi, или кој било друг покомплициран метод на кој можете да помислите, постапката е едноставна како додавање на извор или складиште што содржи оние додатоци што сакаме да ги додадеме и voila, можеме да ги инсталираме. Што повеќе Овој метод има огромна предност што ви овозможува автоматски да ги ажурирате додатоците, веќе го инсталиравме складиштето што ги содржи.

Kodi сè уште е во бета фаза, но перформансите се прилично стабилни на Apple TV, така што може да се користи сега без премногу проблеми. Како што се појавуваат нови верзии, ќе треба да се ажурира рачно, но не грижете се бидејќи тоа ќе биде целта на нашето следно упатство за Kodi за Apple TV.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   кама dijo

  Одлично упатство. Благодарам
  Дали знаете некој додаток за гледање фудбал во шпанската лига?