Како да користите две сметки на Facebook на вашиот iPad без Jailbreak

фејсбук-2

Многумина од вас имаат неколку сметки на Фејсбук од различни причини, било да се работи за лични или лични. Затоа, исклучувањето на една сметка и повторното поврзување на друга сметка секогаш кога ќе сакаме да комуницираме со двајцата, може да станат вистински кошмар. Истото се случува и со Инстаграм, друга од апликациите што не ни пружа поддршка за повеќе сметки. Сепак, сè има решение во iOS. Очигледното би нè натерало да мислиме дека за ова ќе ни треба џеилбрејк, сепак, овојпат не е така, ќе можеме да користиме две официјални апликации на Фејсбук, секоја со своја поврзана сметка и од ист уред на најбрз и најлесен начинВо Actualidad iPad ви покажуваме како.

Како прво, информираме дека за да ја инсталираме оваа втора апликација на Фејсбук, ќе му веруваме на развивач што не е потврден од Apple, ова се должи на очигледни причини, како што е инсталирање апликации надвор од App Store, активност што не е дозволена од Apple. Сепак, досега не се пронајдени индикации дека овој арапски развивач користи било каков вид малициозен софтвер преку овие апликации. Исто така, ја користиме можноста да запомниме дека го користите овој метод на ваш сопствен ризик, и тоа мора да брзате, бидејќи „Епл“ ќе ја затвори славината во секој момент.

 • Преземете и инсталирајте што би била вашата вообичаена сметка на WhatsApp, поврзана со вашиот вообичаен број
 • Откако ќе се инсталира, отворете го Safari на вашиот уред
 • Одете на „ios.othman.tv“
 • Изберете "Whatsapp 2«

Фејсбук-две-сметки

 • Ако сте ги следеле чекорите на фотографијата, ќе откриете дека портокаловиот WhatsApp почнува да го презема на вашиот SpringBoard
 • Usе ни побара да инсталираме сертификат со арапски букви, даваме «инсталира«
 • Откако ќе се инсталира, мора да одиме на «Поставки> Општо> Профили»За да го потврдите новиот профил што сакате да ни го инсталирате, за да можеме да дадеме доволно безбедносни дозволи на овој нов WhatsApp
 • Кликнете на "Доверба«

Откако ќе завршиме, ќе имаме на располагање две апликации на Фејсбук, сега само уживајте во користењето и запомнете, Ако добиете некаква грешка при инсталацијата, тоа е затоа што Apple ги одзеде безбедносните дозволи и ќе мора да почекаме да добијат нови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ентони dijo

  Не може да се инсталира

 2.   Ентони dijo

  Преземањето е невозможно