Случаи со ESR за вашиот AirPods Pro: заштита без да забележите

Со месеци читавме и слушавме гласини за можноста Apple да ги лансира своите AirPods во различни бои, како што тоа го прави веќе со iPhone. Но, веќе имаме три генерации „Вистински безжични“ слушалки (две од AirPods и една од AirPods Pro) и продолжуваме со истата бела боја, што е од друга страна толку карактеристична за Apple. Што е со промена на нивната боја и истовремено заштита на нив? Тоа го прават насловните страници на ESR, и без одвај да забележите.

Заштита на кутија може да изгледа излишно, но реалноста е тоа кутијата за AirPods нема заштитна мисија, но се наплатува покрај тоа што ги складира кога не се користат. Не е заштитен затоа што материјалот со кој е конструиран е деликатен, лесно гребе со секојдневна употреба, дури имам видено и некои кои биле обоени во сина боја без да знам точно зошто (веројатно фармерките на сопственикот). Тоа е исто така деликатно парче технологија што може да се оштети при удирање во земјата и да влијае на неговото работење.

Случаите со ESR за новиот AirPods Pro се решение за оние кои се загрижени за сето ова што го спомнав, или едноставно за оние кои сакаат да им дадат боја на своите AirPods. Тие се две независни парчиња кои лесно се ставаат во кутијата за полнење на AirPods и кои не се движат откако ќе се постават, нешто што се случува со другите заштитни футроли. Направено е од силикон, има мек допир и добар зафат, за случајот AirPods да не ви се лизне од рацете. Покрај тоа, неговата дебелина е минимална, тешко дека ќе забележите зголемување на големината, нешто од суштинско значење, така што носењето на AirPods на кое било место останува толку удобно.

Има неколку елементи за разликување од другите слични корици. Од една страна има приклучок што спречува прашина да влезе во молња конекторот на AirPods. Бидејќи кутијата има безжично полнење, јас никогаш не сум го користел овој приклучок за да ги наполнам, затоа е добро да го имате заштитено за да не се полни со нечистотија и да не работи кога ви треба. Има и скоро бесценети засилувања на свиоците, но може да го забележите ако погледнете внимателно., што ќе даде поголема заштита во случај на пад. Влечката за полнење е видлива низ куќиштето за да можете да продолжите да ја користите за да го знаете полнењето во полето.

Мислење на уредникот

Ако сте загрижени за животот на вашиот случај AirPods, мала заштитна футрола може да биде совршено решение. Навлаките на ESR се екстремно тенки, достапни во повеќе бои и нема да попуштат еднаш. Тие исто така имаат засилувања во аглите и заштитник за молњавичниот приклучок што ја зголемуваат заштитата за кутијата за полнење на AirPods. Или од естетски причини или заради заштита, овие заштитни футроли се одлична опција за вашите AirPods да траат подолго во совршена состојба.. Ги имате на располагање на Амазон во разни бои и цени:

Случаи на ESR AirPods Pro
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
8,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Многу тенок и добар зафат
 • Лесно се вклопува, не се движи
 • Аголни засилувања
 • Заштитник за молња

Contras

 • Тие собираат лесна нечистотија (чистат исто толку лесно)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.