TIME ги рангира Airpods на Apple како најдобар изум на годината

AirPods

Иако сите чекаме на официјалното претставување на новите Apple AirPods, популарното списание TIME веќе ги додава на својата листа како еден од најдобрите пронајдоци во годината веднаш до 24 други производи. Списокот со овие пронајдоци секоја година го објавуваат познатите американски медиуми и евидентно е дека во него се појавуваат сите видови гаџети, и покрај фактот што некои од нив денес не се продаваат на пазарот.

Во случајот на AirPods на Apple можеме да кажеме дека компанијата Купертино била принудена да ажурирајте се со елиминација на 3,5 милиметарскиот приклучок што го додадоа во целиот свој iPhone, За ова тие ги претставија безжичните слушалки AirPods и денес сè уште чекаме да бидат пуштени во продажба.

Вистината е дека новитетот во AirPods покрај тоа што го нема кабелот со 3,5 мм конектор, е тоа што внатре се додава W1 чипот и ова ги прави слушалките за во уво да имаат добар број новини во споредба со другите слушалки. На пример, откривање на движењето на корисникот или значително подобрување на нивната автономија, меѓу другите новини што сите ги имаме повеќе отколку што ги проучуваме денес.

Овие слушалки додаваат на список од 25 производи од сите видови и во нив наоѓаме некои многу добро познати, а други не толку многу. На пример, PlayStation VR очилата на Сони, новите тркала на Гудјер Тоа спин, дронот Jiи Мавиќ Про, прочистувач на воздухот и други производи што ги придружуваат овие безжични слушалки од „Епл“ на оваа листа, што не мора да им се допаѓа на сите.

Во список објавен од Тајм можеме да најдеме секакви интересни пронајдоци создадени оваа 2016 година. Се надеваме дека во случајот на Apple AirPods тие исто така ќе допрат до корисниците оваа година, што сега изгледа комплицирано, но не и невозможно.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карлос dijo

    Тие би можеле да бидат малку покреативни со овие воздушни подни, како да се чини дека на EarPods им се исечени каблите