Амазон премиер лого

Амазон нуди за денес 21

Ние ги избираме најдобрите зделки на Амазон за додатоци за iPhone и iPad, со попусти кои се движат од 30 до 40%, но тоа ќе трае само до крајот на денот.

Lenovo ни покажува iPhone X без изрез

Постојат неколку фирми со уреди со Андроид што ги видовме на овогодинешниот Светски конгрес за мобилни телефони кои се осмелија ...

Инстаграм додава режим на портрет во својата апликација, без потреба од двојна камера

Социјалната мрежа Фејсбук, другата наречена Инстаграм, само што ја ажурираше својата апликација со лансирање на нов режим на портрет кој ни овозможува да снимаме слики на луѓе со позадина надвор од фокусот.

Apple најавува настан за 27 март

Apple најави настан особено посветен на секторот за образование за 27 март, што ќе се одржи во Чикаго, во едукативен центар многу фокусиран на технологијата.

Шазам iPhone X

Потврдено: Apple го купува Shazam

„Епл“ ја потврди набавката на апликацијата за препознавање музика „Шазам“ за бројка што не е потврдена, но тоа ќе биде околу 400 милиони долари

Нов концепт на iPhone 8 со «HomeBar»

Со пристапот кон лансирање на нови iPhone-и, генијалноста секогаш се изострува и се објавуваат мноштво можности за дизајн на новиот телефон.