Мујо ја додава зелената боја на нивните кожни навлаки

И тоа е дека доаѓањето на боите во обемниот каталог на кожни навлаки во Муџо е реалност. Во овој случај имаме можност да ги видиме во прво лице кожните футроли „Full Leather Case“ и „Leather Wallet Case“ во зелена боја т.н. Шкрилци зелена. Овој модел на навлаки или поточно оваа боја на навлаки е достапен исклучиво за iPhone 11 и iPhone 11 Pro Max, така што тие се додаваат директно на останатите бои достапни за овие модели, кои не се малку.

Случаите со Муџјо се синоним за квалитет и ние веќе долго време ги тестираме овие футроли за iPhone (иако ги имаат и за Samsung Galaxy S9) и вистината е дека нивниот квалитет не е доведен во прашање. Изминувањето на времето во кожни футроли е забележливо и логично кога тие се повеќе затемнети, но навистина можеме да кажеме дека совршено го издржуваат текот на времето и единствената негатива што ја наоѓаме во нив е дека на дното не го покрива целосно iPhone-от , го има отворот во делот на приклучокот Lightning и ова е нешто што на многу корисници не им се допаѓа, иако е точно дека заштита од случајно паѓање Тоа е повеќе од доволно.

Оваа нова боја, исто така, се приклучува на највпечатливата зелена, алпско-зелените модели, кои во најмала рака се посјајни. Во овој случај, моделот кој најмногу ми се допаѓа е кожена чанта од кожа, бидејќи нуди можност за додавање на кредитна картичка, одредена документација или пари одзади, за да не се носи паричникот. Јас разбирам дека има многу луѓе на кои ова не им се допаѓа поради прашањето за: „ако го изгубам мојот iPhone, губам документација“, па за нив има Целосно кожено куќиште, што е исто во сè, но без можност да чувате документи или пари одзади.

И двата модели се нови и може да бидат интересни за оние корисници кои бараат куфер за својот iPhone. Запомнете дека во оваа боја тие се достапни само за iPhone 11 и iPhone 11 Pro Max. Овие нови навлаки и останатите модели и бои достапни може да се најдат директно на веб-страницата Муџјо па дури и во некои специјализирани продавници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.