Леќите на Zeiss конечно ќе имаат верзија на iPhone!

леќи за ајфон од зис

На сегашниот пазар, постојат многу брендови кои се лансираат да создаваат додатоци за да извлечат максимум од мобилните фотоапарати. Всушност, овие во голема мера ги заменија компактните фотоапарати. Како и да е, денес сакаме да споделиме со вас вест која сигурно доколку сте страствени за сликите ќе ја обожавате. Една од најпознатите марки на леќи за фотоапарати конечно одлучи да создаде оној што е компатибилен за iPhone. Ние зборуваме секако за Зејс, компанија која веќе работеше со други мобилни фирми и што може да направи револуција во фотографската употреба на терминалот „Епл“.

Новата палета на објективи Zeiss за iPhone, прва со која компанијата дебитира на пазарот, ќе биде лансирана во текот на 2016 година. Includeе вклучува различни видови леќи, вклучувајќи макро, телефото и аголното. Тоа е, може да имате на вашиот мобилен еден од оние камери со различни функции што треба да ги носите во вашиот џеб и со гаранција за репер во светот на фотографски леќи.

Според извори од сопствена компанија Zeiss новиот производ ќе биде компатибилен со новите iPhone 6s и iPhone 6s Plus. Beе има и верзија за оние кои имаат iPhone 6 и iPhone 6 Plus. Цената нема да биде баш ефтина, иако во реалноста ова е нешто што би се очекувало поради високиот квалитет на производите што ги нуди компанијата. Вкупно, се проценува дека леќите на Zeiss за iPhone ќе излезат на пазарот за околу 100 долари. Е почекаме да знаеме колкави ќе бидат трошоците во Европа.

Во секој случај, се чини дека Zeiss мораше да ги смени своите предлози за маркетинг водени од други компании кои правеа ниша на пазарот поради недостаток на конкуренти за подобрување на камерата на iPhone. Барем така мислат аналитичарите. Како и да е, ова е добра вест за оние кои сакаат да го извлечат максимумот камера на вашиот телефон на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.