Безжичен концепт EarPods

безжични слушалки-концепт-2

Веќе некое време, скоро секоја недела ви претставуваме нови концепти на iPhone 7, секој пооригинален, иако некои од нив (особено оние што ни покажуваат скоро безграничен екран) немаат многу гласачки ливчиња за да се оствари тоа. Исчезнувањето на приклучокот од 3,5 мм што досега не придружуваше во сите концепти на iPhone, сите имаат добри шанси да исчезнат со следната верзија на iPhone 7Иако на повеќето корисници не им се допаѓа, откако вложија пари во квалитетни додатоци за да уживаат во музиката на iPhone која повеќе нема да биде компатибилна со него.

безжични-ушни-концепти

Очекуваното исчезнување на овој дигал, ја поттикна имагинацијата на многу дизајнери кои започнаа да ја покажуваат различни концепти за тоа што би биле безжичните слушалки дизајнирани од компанијата. Денес ви прикажуваме нов концепт на безжични слушалки со Bluetooth што Apple би ги ставил на располагање на идните купувачи на iPhone 7, иако тие може да бидат вклучени заедно со новиот iPhone, но сè додека не се претстави новиот модел нема да можеме да оставиме сомнежи .

Главниот проблем со кој се соочуваме со овие слушалки со Bluetooth е што ако обично ни е тешко да ги најдеме слушалките со приклучок што ни ги нуди Apple заедно со iPhone, Newе го изгубиме овој нов модел веднаш надвор од кутијата, бидејќи тие нема да бидат поврзани со ниту еден кабел како повеќето од постојните модели на пазарот.

Овие нови слушалки nТие би ви понудиле смешна автономија од само два часа, иако за само 30 секунди би можеле да добиеме доволно енергија за да можеме повторно да ги користиме 10 минути. Исто така, како и Apple Pencil, овие слушалки би можеле брзо да се полнат директно од нашиот iPhone.

Она што е јасно е дека сè додека Apple не го претстави новиот iPhone нема да можеме да оставиме сомнежи и знајте дали Apple конечно го елиминира приклучокот и ни нуди безжични слушалки покрај iPhone или ако конечно ќе мора да го поминеме полето за да можеме да уживаме во музиката на нашиот iPhone, многу негативен аспект што многу корисници на iPhone не би го поздравиле.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Вебсервис dijo

    Јас го гледам тоа во мојата кристална топка, дијамантското издание на воздушни слушалки