Круната, заштитник на екранот за iPhone 6 со алуминиумска рамка

BodyGuardz претстави curубопитен заштитник на екранот за iPhone 6 што нуди решение за проблемот со други слични заштитници на пазарот.

Како што многумина веќе видоа, на iPhone 6 заштитниците на екранот не одат сè до рабовите. Не е каприц или вина на производителот, тоа е затоа што заради закривеноста што ја претставува екранот во таа област, заштитниците на екранот не можат да се држат правилно. Тука стапува на сцена заштитникот BodyGuardz.

Круната, како што се нарекува комерцијално овој додаток, е составена од a заштитен екран од калено стакло и елоксирана алуминиумска рамка. Заштитникот е одговорен за спречување да не ја гребеме рамната површина на дисплејот, додека, пак, алуминиумската рамка го прави истото со рабовите.

Крајниот резултат изгледа прилично добро и дефинитивно решение за заштитете го екранот поефикасно. На крајот на краиштата, оваа алуминиумска рамка ќе обезбеди цврстина и ќе биде задолжена за заштита на деликатна површина како заоблените агли на iPhone 6 од удари.

BodyGuardz Crown Screen Protector ќе биде достапен од следниот месец. Неговата цена ќе биде 34,95 долари за iPhone 6 и пет долари повеќе ако имаме iPhone 6 Plus. Се разбира, алуминиумската рамка може да биде избрана во бојата на нашиот терминал, односно ќе има сребрена, сива или златна завршница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рафаел Пазос Серано dijo

  И, која е страницата за да ја нарачате? Или дали ќе го донесат во Шпанија? Многу ме интересира тој екран со калено стакло !!

 2.   Хуанло ГоАб dijo

  Јас не сум голем fanубител на заштитници, навлаки ... но имам видено и други телефони со калено стакло и на допир се многу добри и гарантираат дека не се расипува, некои дури велат дека не би лепел клинец (до види кој е паметен што се обидува).
  Мислам дека кога ќе излезе ќе бидам внимателен и ќе размислам да го облечам.

 3.   сокови dijo

  и тоа се случува кога сакате да ставите случај ??? Мислам дека ќе биде во судир со некои случаи

  1.    Blaster dijo

   Множиштето на случаи е случаи, апострофот плус буквата "s" претставува својство на нешто. На пример случај е = случај.

 4.   Антонио Васкез dijo

  Но, ако не е анодизиран аеронаутички алуминиум, целата линија за дизајн е контаминирана.
  Тоа е еден вид сакралегија.
  Исто така, ако sобс сметаше дека е потребно, тој ќе дојдеше со него.
  Понекогаш, помалку е повеќе.
  Понекогаш е помалку.
  Па Jobобс ќе рече.