Vica дизајнира куќишта за iPhone, поотпорни и со ентериер од плута

Вика дизајнира случаи

Да, можеби звучи чудно, но Вика Дизајнс помисли да користи материјали како плута за внатрешни работи на нивните корици и се чини дека работи совршено. За сите оние кои не знаат или не знаат за постоењето на оваа фирма наречена Vica Designs, можеме да започнеме со тоа што станува збор за компанија родена во нашата земја со седиште во Куенка. Оваа компанија изработува секакви додатоци за уредите на „Епл“, од „iPhone“ до „iPad“, па дури и „Mac“.

Во моментов имаме огромен број на куќишта и куќишта и она што тие го прават во Вица е различно од останатите. Оваа серија на корици користи различни материјали за нивно производство и во овој случај можеме да ги истакнеме внатрешноста што е покриена со плута да се обезбеди безбедност од падови благодарение на неговата моќна апсорпција на удари и надворешниот дел во кој наоѓаме материјали како дрво и чеша. Во овој случај, имаме различни модели и успеавме да ги тестираме Јапонците и Елитата.

Дизајн на Вика, има во својот каталог на производи добар број на бои, дизајни, материјали со кои можеме да ги „облечеме“ сите наши уреди на Apple. Дизајнот и производството се рачно изработени и Тие се направени рачно во Куенка. Заштитата е важна, а на тоа се фокусира и Вика, заштитувајќи и давајќи ексклузивен шмек на нашите корици со одржливи материјали.

Вика дизајнира случаи

Уникатен дизајн за вашиот случај со iPhone

Ние нема да видиме слични дизајни во други случаи, Вика е единствена во оваа смисла и исто така Случаите што се направени од TPU го штитат нашиот iPhone модел од најактуелните до најветераните како што се iPhone 6 или 6S. Каталогот со футроли за iPhone и други уреди на Apple е огромен она што го барате ќе го најдете на нивната веб-страница.

Дрвото однадвор, чеша и завршувањето на овие случаи одвнатре со плута како протагонист се неговите главни доблести и репери на пазарот заситен со футроли за iPhone. Можеме да кажеме дека ова се навистина ексклузивни производи, со уникатни дизајни кои исто така навистина го штитат нашиот iPhone. Да, вистина е дека во завршувањето на чеша тежината игра против нас, но навистина е чеша што сме вметнати во случајот.

Вика дизајнира случаи

20% попусти за овие зимски денови

За овие денови, страницата Вика Дизајн додава 20% попуст на крајната цена на клиентите кои сакаат да купат една од нејзините корици. За уживање во овој попуст можеме да го искористиме промо код # попуст20 Покрај тоа, за нарачки над 40 евра, пратките се тотално бесплатни. Промоција што не можеме да ја пропуштиме.

Цените на овие корици може да изгледаат поскапи отколку што навистина се должат на фактот дека се направени рачно и со 100% материјали. обновливи и може да се рециклираат. Од друга страна, Vica Designs нуди можност за прилагодување на овие додатоци на нивната веб-страница, така што можеме да ги побараме нашите дизајни за да можат да ги имплементираат во кориците и другите додатоци во нивниот каталог.

Мислење на уредникот

Вика дизајнира случаи
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
21
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 95%
 • Отпорност на пад
  Уредник: 95%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите

 • Одржлив дизајн и производство на материјали
 • Квалитет на кориците
 • Навистина прилагодени цени

Contras

 • Дополнителна тежина во која додаваат чеша

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.