Лажни AirPods 3 направени пред оригиналите на Apple

Лажни AirPods

Наскоро ќе бидете меѓу првите што ќе ги купат новите AirPods 3. Штета што се лажни, бидејќи автентичните на Apple сè уште не започнале да се произведуваат. Наместо тоа, се чини дека фалсификатите се веќе реалност. Иако може да изгледа нечуено, тоа е ситуација која обично се јавува, особено на дресовите на фудбалските тимови.

Секоја година најважните тимови во светот со одлична продажба на кошули претставуваат нов модел. Па, нормално е што фалсификуваните нови сезонски кошули се појавуваат на пазарот пред официјалните брендови. И сега тоа само им се случи на фјучерсите 3 AirPods.

Корисникот Дуан Руи објави на својата сметка Twitter, видео каде некои лажни AirPods 3 се појавуваат наводно со ист дизајн отколку оригиналите на Apple.

Како што рече аналитичарот пред неколку дена Минг-Чи Куо, новите AirPods нема да започнат со производство дури во третиот квартал од оваа година, така што нивното лансирање не е толку близу како што се сметаше порано.

Куо исто така објави дека новиот AirPods Тие ќе се одликуваат со нов фактор на форма и дизајн „сличен на AirPods Pro“, иако не додаде повеќе детали.

Последните слики што протекоа покажаа дека иако дизајнот на претстојните AirPods е сличен на оној на AirPods Pro, AirPods 3 нема да има замени гумени врвови за уши. Ова ја следи стратегијата на Apple за маркетинг на AirPods на почетно ниво со a „универзално“ вклопување и AirPods Pro сакаат многу повеќе да се вклопуваат во увото на секој корисник.

Новите слушалки на Apple најверојатно нема да донесат други карактеристики на AirPods Pro, како што се режими на режим. активно откажување на бучава и транспарентност, но тие ќе донесат нова кутија за полначи.

Дури и ако AirPods 3 има уште неколку месеци во моментов, видеото со фалсификатите споделени од Дуан Руи би можело да прикаже надворешен дизајн доста близу до оној на идните официјални AirPods 3 од Јаболко.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.