LaMetric, уникатен паметен часовник во својата категорија

Во свет кој се повеќе се поврзува, недостасуваше интелигентен десктоп часовник што ќе ни овозможи, на прв поглед, без премногу расеаност, да ги знаеме најважните вести, да нè известуваме за нашите нови е-пошта или да ни даваме информации за времето во нашата канцеларија.област или ако треба да излеземе со чадор. LaMetric е токму тоа, часовник со дизајн што би го поминал како модерен и минималистички будилник, но тоа оди многу подалеку благодарение на неговата независна интернет-врска и неговата апликација за iOS и Android што ни овозможува да ги конфигурираме и прилагодиме според нашите потреби.

LaMetric е часовник и будилник, може да се користи и како Bluetooth звучник и да слушате радио на Интернет. Но, она што е навистина извонредно за овој производ е огромниот број апликации што можат да се инсталираат, многу едноставни, но кои му даваат голема корисност. Компатибилен со метеоролошките станици Netatmo, сијалиците Philips Hue, термостатот Nest или со паметни приклучоци Белкин, WeMo или прстенести отворачи на врати и системи за видео надзор. Ако на сето ова додадеме дека тој има и свој канал IFTTT, можностите за интеграција се огромни.

Со многу едноставна употреба што се базира на само три копчиња на допир, и апликација за iOS и Android што ви овозможува да ги инсталирате вашите омилени апликации на уредот со само неколку допири на екранот, информациите се на прв поглед на LaMetric. Добивајте известувања кога има нови новости во вашите омилени RSS канали или кога примате е-пошта или споменувања на Твитер, или креирајте прилагодени пораки за прикажување на екранот и употреба во вашиот бизнис. LaMetric сега е достапна за купување кај вас официјална веб-страница, и исто така во продавници како Амазон Велика Британија, за приближна цена од 200 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.