LEGO Marvel Super Heroes, најновиот од Warner Bros за iOS

Марвел-1

Loveубителите на LEGO, неговите филмови и неговите видео игри се со среќа, бидејќи Warner Bros штотуку лансираше уште една своја чудесна игра базирана на познатите парчиња игри, овој пат инспирирани од суперхероите на Марвел. LEGO Marvel Super Heroes: Universe in Danil е новиот наслов што можеме да го преземеме сега од App Store, достапен на универзална верзија компатибилна со iPhone и iPad, и тоа ќе ги натера сите што го преземаат да уживаат како деца.

Марвел-3

Дали историјата е важна? Па во овој случај не многу, но Сигурен сум дека можете да го издржите воведувањето на играта до крај. Како може да биде поинаку, играта е полна со видеа со ликови на Марвел и нивните соодветни негативци во кои е објаснета целата приказна, од воведот до секоја промена на сценографијата. Гледањето на Iron Man како лета со неговите карактеристични лоши шеги или Спајдермен велејќи дека има испит следниот ден или Фјури му дава инструкции на неговиот тим SHIELD се само некои од анимациите што ќе ги најдеме во текот на играта.

Марвел-6

Очигледно, овој Marvel Super Heroes не се храни само со анимации. Играта е многу забавна, со многу едноставни контроли што ви овозможуваат изберете помеѓу покласична контрола со типичната Gamepad или повеќе „напредна“ со употреба на гестови на екранот. Manageе управувате со различни тимови суперхерои, бидете во можност да изберете придружник од ликовите што ги отклучувате, почнувајќи од Халк како почетен лик. Спајдермен, Ironелезен човек, Вулверин, Фантастичен 4, Хоки, Халк, Киклоп ... така вкупно до 91 карактер и 45 различни мисии. Како што можете да видите, забавата е загарантирана со часови.

Марвел-4

Играта е забавна како и секоја од многуте што се достапни во App Store со LEGO фигурите како протагонисти. Совршено е прилагоден на екранот на нашите уреди и вистински луксуз е да можете да го користите на нашиот iPad, иако добро ужива и на iPhone. Очигледно, интегрираните набавки се присутни, но во ниту еден момент не го попречуваат развојот на играта, можејќи без нив без проблеми. Се разбира, цената на играта не е ефтина: 4,49 €. Вреди, без сомнение.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.