Објектив за часовник е првата апликација што додава купувања во апликации

Се соочуваме со многу важна промена во начинот на купување апликации од Apple Watch и првата апликација или една од првите што ги направија овие промени е апликацијата Леќа за часовник. Пред скоро една година разговаравме во iPhone News за оваа апликација што му овозможува на корисникот да ги види сите фотографии и видеа што се објавени на социјалната мрежа Инстаграм од самиот Apple Watch, да пребарува или да испраќа приватни пораки, да коментира фотографии, да истражува социјална мрежа и други опции што ги нуди апликацијата (со ограничувања на екранот на Apple Watch) без да мора да комуницирате со iPhone Воопшто не.

Па, оваа апликација што нуди интегрирана опција за купување на нејзината функција „Pro“ сега со доаѓањето на новата верзија на watchOS, му овозможува на корисникот да ја изврши купувајте директно од Apple Watch, без користење на iPhone. Pro функцијата нуди поголем дел од функциите за часовникот и логично оние најактивните корисници на оваа социјална мрежа сигурно ќе бидат заинтересирани да го имаат на часовникот. Цената на оваа опција Pro е 1,99 евра и таа е целосно компатибилна со која било верзија на watchOS што е во верзијата 4.0 па натаму

Апликацијата е бесплатна за преземање и е една од првите што ја додадоа опцијата вКупете директно од нашиот часовникПа сега знаете, ако ја имате апликацијата или ако сакате да ја преземете директно од сопствената продавница за апликации на Apple Watch, можете да го сторите тоа целосно за три дена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.