Мет Бирчлер, ни нуди нов концепт за watchOS 7

Концепт WatchOS 7

Што очекуваме од watchOS 7? Дали ќе имаме многу нови функции во новата верзија на оперативниот систем Apple Watch? Па, ова се прашања што многу корисници веќе си ги поставуваат во моментов и логично тие денес немаат конкретен одговор, иако е точно дека „Епл“ веќе треба да има подготвено скоро сè за нивното пристигнување.

Во секој случај, пред да ги знаеме новостите за овој нов ОС за паметниот часовник „Епл“, секогаш можеме да уживаме во концепти или идеи што можат да бидат интегрирани во системот, и овој пат тоа го правиме од раката на Мет Бирчлер, со концепт watchOS 7 кој има многу интересни детали.

Значи, не сакаме да го одложуваме чекањето многу подолго, ќе видиме некои од Што има ново во овој концепт watchOS 7?. Логично, сето ова е едноставно концепт и ништо што е изложено тука нема никаква врска со она што можеме да го видиме во следната верзија на фирмверот на часовникот.

Следење на спиењето

Зборуваме за ова долго време, логично е можно Apple да заврши со спроведување на овој мониторинг на спиењето во својот оперативен систем. Ова е исто така нешто што многу корисници го бараа долго време и може да заврши во оваа нова верзија, ќе видиме што ќе се случи, но како што разговаравме вчера на подкастот на „Епл“, важно е да има одредено подобрување батерија и предупредувања за полнење на нашиот Apple Watch ако не го сториме тоа ноќе за да не остане без батерија.

Концепт WatchOS 7

Прстени за прилагодување и активност

Од самиот почеток, Apple Watch има 3 прстени кои се движење, вежба и стоење. Прилагодете ги малку повеќе според вкусот на корисникот и додајте нови прстени како што се спиењето или внимателноста (дишењето) се во рамките на овој концепт. Поставувањето поголема бројка за препорачаните 30 минути дневно вежбање може да биде интересно или дури и додавањето минути на прстенот на активност може да биде подобро од броењето калории ...

Концепт WatchOS 7

Автоматско комплетирање на текстот на екранот

Ова е нешто што исто така може да биде корисно кога сакаме да пишуваме директно на Apple Watch и е дека по правило „сите“ завршуваат гласно диктираат за часовникот поради тоа колку е тешко да се напише на него. Со тастатура што ја користи одликата за завршување на зборот Типот Swiftkey како што имаме во iPhone може да биде поедноставен.

Потоа, во овој концепт наоѓаме подобрувања во функцијата за приказ секогаш вклучена, а управување со активности од iPhone (кога вежбаме) и други опции што може да се имплементираат во следната верзија на оперативниот систем со подобрен режим на заштеда на батерија, итн ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.