Native Union и Maison Kitsuné ги здружуваат силите во оваа колекција додатоци

Технологијата и модата одат рака под рака, а дизајните на нашите електронски уреди се повеќе се под влијание на актуелните трендови. Во добар пример за ова, Native Union се приклучи на францускиот бренд Maison Kitsuné да лансираме нова колекција додатоци за нашите iPhone и AirPods.

Карактеристичната глава на лисицата доаѓа кај полначите и футролите на Националната унија од Maison Kitsuné. Широк спектар на додатоци кои се движат од основи за полнење до обвивки за AirPods со боите и логото на француската марка. Во рамките на колекцијата можеме да најдеме:

  • Скокни + Powerbank: надворешна батерија од 12.000 mAh со безжично полнење и две порти (USB-A и USB-C) со испорака на напојување и моќност на полнење од 18W што овозможува брзо полнење на нашиот iPhone.
  • Кабел за ремени: Плетен најлон USB до молња кабел кој вклучува кожен ремен за чување во ранецот или фиоката без да се заплеткате со останатите кабли што ги имаме.
  • База на пад на Чи: безжична основа за полнење со моќност од 10W што овозможува безжично полнење на кој било Qi сертифициран додаток, како што се нашите iPhone или AirPods со безжична кутија за полнење. Вклучен е кабел UAB-A до USB-C.
  • Шарени футроли за AirPods Pro и AirPods, достапен во три бои и со логото на лисицата на предната страна.

Native Union произведува додатоци за нашите производи на Apple, почнувајќи од основи за полнење до кожни футроли, секогаш со најквалитетни материјали и дизајни што се оддалечуваат од индустрискиот аспект на овој вид производи. Додатоците на врската Maison Kitsuné ќе бидат достапни наскоро на веб-страницата на Native Union (линк) од каде што можат да се купат со пратки низ целиот свет. Неговата цена допрва треба да се потврди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.