Многу ажурирања на App Store? Сите сме исти

Ажурирања

За неколку часа имаме добар број ажурирања достапна во продавницата за апликации „Епл“, затоа мора да ги ставите батериите со неа и да ги ажурирате. Овие нови верзии на апликации доаѓаат во нашите тимови поради проблем / грешка откриена во App Store пред неколку дена и конечно она што го откривме е дека имаме долг список на ажурирања за апликациите.

Мора да се каже дека сето ова започна со порака за грешка во неколку апликации кои велат дека ја немаме апликацијата и дека мораме повторно да ја купиме за да можеме да ја користиме. Оваа порака не им се појави на сите, но предизвика бура на социјалните мрежи и преглед на проблемот од страна на компанијата Купертино. Очигледно во Apple тие многу ефикасно решаваат ваков вид масивни проблеми и за неколку часа веќе ги имавме подготвени ажурирањата избегнувајте ги тие пораки за грешки.

Можно е да не сте дознале за пораката или да не се појавила директно, она што ќе се појави е масовно ажурирање на неколку апликации. Во мојот случај имаше околу 15 на iPad и уште XNUMX на iPhone, сè што треба да направиме е да кликнеме на «Ажурирај ги сите"и подготвени. Во мојот случај, јас ги имам ажурирањата поставени на рачни, па јас сум тој што одлучува кога ќе се ажурираат апликациите што ги инсталирав, но замислувам дека сите што ги поставуваат ажурирањата автоматски не мора да го притискаат копчето за ажурирање нив. Во секој случај, одете во App Store и проверете ја оваа точка за да избегнете проблеми. Новите верзии се само за да се поправи овој неуспех, тие не даваат вистински новости во апликациите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оскар dijo

  Па, тоа ми се случува често, а не масовно ажурирање на 20 или 30 апликации; но имаше еден или два кои беа ажурирани претходниот ден.

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Здраво Оскар, овој пат тоа беше проблем со App Store и беше повеќе од нормално

   Сега е решено

   Со почит