Мофи лансира нова 5mAh молња 5.050k PowerStation

Уште еднаш, фирмата ветеран-мофи, ни претставува надворешна батерија за нашите уреди на Apple и други додатоци компатибилни со USB кабли. Во оваа прилика и како што можете да прочитате во насловот на овој напис, ние сме пред Молња 5k моќност станица со капацитет од 5.050mAh.

Сигурно сите веќе ја познавате компанијата мофи за количината на додатоци што ги произведоа специјално за iPhone и други производи на Apple. Тие носат нешто повеќе од 10 години работа и подобрување на надворешните батерии (меѓу другите додатоци) за да добие основа на овој тежок пазар на додатоци и оваа нова батерија е способна да понуди дополнително полнење повеќе од 16 часа на нашиот iPhone, повеќе од 7 часа на iPad mini 4 или повеќе од 4 часа на 10.5-инчен iPad Pro.

Поглед на новововедениот Powerstation Lightning 5k

Тоа е навистина тенка батерија со многу добра носивост како што видовме претходно и исто така ни овозможува користете брзо полнање 10W USB-A порт за полнење на уред и 5W USB-A приклучок истовремено да полни друг уред. Во овој случај, го имаме и новиот систем за полнење mophie Priority +, кој ни овозможува прво да го полниме уредот поврзан на батеријата, а потоа и на самиот Powerstation доколку двата уреди се поврзани на електричната струја.

Новите батерии на фирмата се сè поголеми во капацитетот на полнење, побрзи се во самото полнење, имаат повеќе конектори, повеќе бои и се попреносни. Во овој случај, новата батерија додава ЛЕД индикатор за да знае во моментот капацитетот за полнење што го оставивме и има елегантен алуминиумски финиш достапен во три бои: црна, сива и црвена. Важното нешто во овие моќни банки е што тие се прилагодуваат на максимум во однос на перформансите и цената, овој пат има новиот PowerStation Lightning 5k од 5.050mAh цена од 59,95 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.