Мофи ја подготвува својата кутија за полначи за iPhone X со сертификација Qi

Мофи е една од брендовите што секогаш се појавуваат кога станува збор за надворешни батерии за мобилни уреди, а особено кога станува збор за батерии интегрирани во футроли. Со доаѓањето на новите iPhone 8, 8 Plus и X имаше многумина од нас кои ги чекаа своите нови кутии за батерии за овие уреди, и се чини дека чекањето нема да биде долго.

Компанијата веќе ги претстави своите нови додатоци на Конзорциумот за безжична енергија за да се постигне Qi сертификација, нешто основно за пласман на вашите производи со сите гаранции дека тие ќе бидат компатибилни со нашите уреди и дека тие исто така ќе се грижат за нашите батерии.

Не само што Епл е жртва на протекување, туку достигнавме точка каде што дури и производителите на додатоци како Мофи ќе треба многу да се грижат за своите чекори бидејќи секое мало протекување ќе биде извор на вести. Презентацијата на сертификациониот субјект на Qi стандардот на неговите нови додатоци беше повеќе од доволна за да може да се знаат спецификациите на новиот случај на iPhone X: безжично полнење компатибилно со Qi стандардот и капацитет од 1720 mAh. Ова значи дека нема да добиеме 100% полнење на iPhone X, кој има батерија од 2716 mAh. Ова може да значи само дека Мофи сакала слабоста на случајот да надвладее над сите нешта за да не се зголемува прекумерно дебелината на iPhone X, можеби една од најнегативните точки на овој вид додатоци.

Со пристигнувањето на безжично полнење, кутиите за полначи добиваат нова димензија со издавање на приклучокот Lightning за полнење на iPhone. Ова би значело дека случајот тешко може да ги зголеми висината и ширината на уредот и дека ако додадеме дека неговиот капацитет не е многу голем, крајниот резултат може да биде многу стилски капак што тешко се разликува од конвенционален капак. Beе бидеме многу внимателни кон она што ни го покажува Мофи кога ќе ја направи официјалната презентација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.