Apple Music ќе се појави на PlayStation 5

Apple Music на PlayStation 5

Во многу домаќинства, PlayStation не е само конзола, таа стана мултимедијален центар, дали да гледате филмови во физички формат, да пристапите до видео платформи за стриминг или дури и да ја слушате вашата омилена музика преку Spotify.

За корисниците кои користат Apple Music и кои исто така имаат PlayStation 5, наскоро тие исто така ќе можат да ги користат своите конзоли за уживајте во вашата омилена музика ако се потврди фаќањето што корисникот го објави на Reddit, фаќањето што го направи кога ја поставуваше новата конзола.

Кога се обиде да ја постави сметката на Apple Music, наиде на следнава порака за грешка:

Оваа апликација може да се работи само на PS4

Момците на Eurogames потврдија дека да, при поставување нова корисничка сметка на PlayStation, се појавува можноста да се избере Apple Music како платформа за стриминг музика, сепак, само во САД и, како и корисникот на Reddit, ниту тој не можеше да пристапи до него.

Во моментот Apple не даде коментар за ова прашањеКако и Сони, но лансирањето на Apple Music на PlayStation 5 најверојатно ќе биде резултат на асоцијацијата на двете компании пред неколку месеци да понудат месеци бесплатно на Apple TV +.

Имајќи предвид дека и Apple TV + и Sony работат заедно во производство на серии и филмови, особено е впечатливо што Apple Music требаше толку време да биде достапен на новата конзола на Сони.

Apple Music во моментов не е достапна на новите конзоли на Мајкрософт, Серија Х и С, но прашање на време е кога ќе стигне и до оваа платформа. Најавата за лансирање исто така најверојатно ќе дојде заедно со конзолата на Сони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.