Наполнете го вашиот iPhone во стил со Xtorm Balance и Magic

Кога го наполнивме нашиот iPhone со кабел, не беше важно како беше, бидејќи можеме да кажеме дека во основа сите се „исти“, но сега кога основите за безжично полнење почнуваат да бидат присутни во скоро секоја просторија во куќата, не се сите исти.

Xtorm штотуку ги лансираше своите нови баланси Balance (сингл) и Magic (двојни) бази кои со алуминиумски и текстилни завршни работи ќе бидат совршени каде и да сакате да ги поставите, како уште еден декоративен елемент. Дискретно и брзо полнење компатибилно со најновите модели на iPhone, ги испробавме и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Само малку подебела од нашиот iPhone, балансот на балансот се вклопува на секоја ноќна маса. Горниот дел е завршен со мека сива ткаенина што ќе спречи оштетување на вашиот iPhone, а исто така има и централен гумен крст за да не се лизга дури и ако го ставите без футрола. Секако дека можете да го полните вашиот iPhone со секој случај што го носите, дури и дебелите заштитни навлаки како оној што можете да го видите на сликата. Неговата излезна моќност е 10W, компатибилна со 7,5W на iPhone-от за брзо полнење.

Основата Меџик ги дели истите материјали и дизајн, но можноста за полнење на два уреди истовремено е, очигледно, повеќе издолжена. Како моделот. погоре е компатибилен со кој било производ што ги исполнува стандардите Qi и Има вкупна моќност на излез од 15W, така што можете да полните два iPhone-а истовремено во согласност со брзото полнење на Apple. Патем, нешто многу важно е прегревање што некои бази за полнење го предизвикуваат во вашиот iPhone, нешто што не се случува во ниту една база на Xtorm, и овие не се исклучок. Тие се овластени Qi и се во согласност со сите применливи безбедносни стандарди.

Основите се многу дискретни и само мала ЛЕР лоцирана на задната страна (две LED диоди во случај на основата на Magic) означува дека вашиот уред се полни. Осветлувањето што го нуди е многу слабо и можете да го поставите на ноќната маса без страв дека ќе ве вознемират во мракот. Двете основи се определија за USB-C конекторот, голем успех да се прилагодат на модерното време, и тие вклучуваат кабел во кутијата, но не и адаптерот за приклучокот, што ќе треба сами да го ставите.

Мислење на уредникот

Xtorm ни нуди две нови основи за полнење со совршен дизајн за поставување на видливите делови од вашата куќа. Дискретна и без гласни LED диоди за вознемирување навечер, основата Magic е совршена за оние кои имаат повеќе од еден уред со ова оптоварување, додека базата Balance е толку мала што се вклопува на која било ноќна маса, без разлика колку е мала. Основите имаат прилично прилагодена цена земајќи ги предвид материјалите со кои се направени: Xtorm Magic чини 69 € (линк) И Биланс на Xtorm 49 € (линк), на официјалната веб-страница на Xtorm со бесплатна испорака од 50 €

Биланс на Xtorm и магија
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
49 a 69
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Различни модели за различни потреби
 • Многу внимателен дизајн и завршувања
 • Компатибилен со безжично полнење
 • USB-C конектор

Contras

 • Тие не вклучуваат адаптер за приклучок

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.