Најдоброто од оваа недела во „Актуалдадид iPhone“

Покријте го најдоброто од неделава

Оваа недела се чини дека дури и Кинезите, кои не престануваат да филтрираат вести / гласини поврзани со iPhone 7, заминаа на одмор, бидејќи тешко дека сме имале новости поврзани со следниот модел што Apple ќе го лансира на пазарот за неколку недели . Што ако сме имале има многу новости поврзани со Apple Music, Spotify и познатите ексклузивци Очигледно тоа е готово, барем за сите уметници кои се под етикетата на Универзална музика и како доказ за тоа имаме дека најновиот албум на Лејди Гага не стигнал до Apple Music пред никој друг, како и претходните години.

Apple Music и конкуренцијата

Apple Music Festival 2016 година

iPhone 7 и неговите гласини

spigen-iphone-7-плус

iOS 9.3.x и jailbreak

Без наслов

Упатства

мудриот-иос


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.