Најдобрите куќишта Elago за новиот iPhone 13

Заштитата на нашиот iPhone е важна, и тоа исто така во добар стил, затоа ги тестиравме новите куќишта Elago за различните модели на iPhone 13, кои комбинираат квалитет, заштита и атрактивен дизајн.

Силиконски ракави

Ако нешто го карактеризира Елаго, тоа е употребата на силикон во неговите производи. Тие имаат многу разновиден каталог на додатоци изработени од овој материјал за различни производи на Apple и не можат да ги пропуштат кутиите за iPhone. Направено со течен силикон, како и оригиналните футроли на Apple, Elago ни нуди широк спектар на бои за нашиот iPhone (линк) со квалитет на завршни работи на кои нема што да им завидуваат на официјалните. Заштита низ целата рамка на iPhone, рабови дизајнирани да го заштитат модулот и екранот на камерата и совршено вклопување, така што тие се вклопуваат како ракавица на нашиот паметен телефон.

Овие корици се совршени за оние кои бараат добра заштита, со многу мек допир и добар стисок, и дискретни или впечатливи бои, за да одговараат на сите. Копчињата се совршено покриени, одржуваат добар допир и допир и се дизајнирани до милиметар, така што дупките за звучниците и конекторот Молња се совршени. За разлика од другите брендови, овие силиконски ракави не се магнет за нечистотија, ниту пак „лепат“ за џебот кога сакаме да ги тргнеме. Се разбира, тие се компатибилни со безжично полнење, но тие не дозволуваат употреба на магнетниот систем MagSafe.

Силикон со MagSafe

Ако сакаме силиконски капак што можеме да го користиме со системот MagSafe, може да го најдеме и во каталогот Елаго. Без никакви надворешни ознаки за да се откријат магнетите, Овие случаи овозможуваат употреба на надворешни MagSafe батерии, магнетни десктоп или држачи за автомобили или која било друга компатибилна галантерија со системот Apple. Квалитетот е потполно ист како моделот без MagSafe, иако боите се поограничени (линк)

Транспарентен капак

За оние кои сакаат да уживаат во оригиналниот дизајн на iPhone, без да ги кријат логоата или бојата, го имаме про transparentирното куќиште Elago. Направен од ТПУ и поликарбонат, овој случај ветува дека нема да жолти со текот на времетоНа Додека задниот дел е поцврст, рамката е помека и овозможува лесно позиционирање на iPhone и добра апсорпција на удари во случај на пад.

Има заштита од сите четири страни, и како силиконските капаци, рабовите на модулот на камерата и од предната страна спречуваат оштетување на најделикатните делови на нашиот телефон (камера и екран). Тие немаат компатибилен модел со MagSafe, но наместо тоа имаме целосно чист дизајн, со мало лого на Елаго на едната страна. Совршено компатибилен со безжично полнење и добро држење без лизгаво чувство што го нудат некои случаи од овој тип. Покрај оној што го гледате на фотографиите и видеото, има уште еден случај со позаоблени рабови и грб со пруги (линк)

Обвивки за лизгање

Тоа е модел што Елаго го направи популарен пред неколку години и кој се враќа со iPhone 13 за да ни понуди поспортски и смел дизајн, со поголема заштита. Изработени се и од TPU и Поликарбонат, и комбинираат две бои (во зависност од моделот) да ни даде робустен дизајн што јас лично го сакам, каде што заштитниот прстен на модулот на камерата се издвојува пред с,, многу впечатлив.

Заштитата што ја нуди овој модел е поголема од онаа на конвенционалните силиконски кутии, но без премногу испакнување и одржување на удобноста на другите помалку робусни кутии. Лесен пристап до прекинувач за исклучување звук, меки копчиња на допир со добро чувство, и одличниот зафат се другите карактеристики што можеме да ги истакнеме на овие прекрасни и впечатливи капаци за лизгање (линк).

Мислење на уредникот

Елаго ни нуди широк каталог на корици од различни типови и во широк спектар на бои, сите со ист заеднички фактор: квалитет на материјали, одлични завршни облоги и добра заштита. И сето тоа по цени многу пониски од официјалнитеНа Можете да ги видите сите корици со пристап до официјалната веб -страница на Елаго во Европа (линк) и до вашата официјална продавница на Амазон (линк) со цени кои се движат од 15,99 евра за повеќето модели до 21,99 евра за моделите MagSafe

Случаи со iPhone
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
15,99 a 21,99
 • 80%

 • Случаи со iPhone
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
 • Издржливост
 • Завршува
 • Квалитет на цената

Добрите

 • Различни материјали и бои
 • Квалитетни завршувања
 • Лесна и добра заштита
 • Дискретен и смел дизајн, за сите вкусови

Contras

 • Неколку опции компатибилни со MagSafe

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.