Најдобрите кожни футроли за вашиот iPhone XR

IPhone XR се појави на пазарот без Apple да понуди никаква кожна или силиконска футрола за него. Необјасниво компанијата го остави празен каталогот за додатоци на овој нов паметен телефон во однос на случаите, но за среќа имаме алтернативи кои целосно се усогласуваат.

Една од нашите омилени марки на корици, Мујо, сте размислувале како да го облечете нашиот нов iPhone XR и да ни ги понудите неговите класични кожни футроли, со квалитетот и премиум завршувањето што го карактеризираат, за овој паметен телефон. Ние ги покажуваме подолу.

Достапни во три бои (црна, кафеава и зелена), тие го одржуваат класичниот и елегантен дизајн на колекцијата на куќиштето Муџјо, а исто така ни нудат две различни завршувања: со и без држач за картичка, така што секој може да избере оној кој најмногу го сака . Копчињата се совршено покриени и заштитени, но нивното притискање воопшто не влијае, и има дупка што го прави прекинувачот на вибраторот достапен.

Куќиштето го штити целиот заден дел на нашиот iPhone XR, запомнете дека е направен од стакло и затоа е подложен на гребење или кршење при паѓање и Исто така, го штити објективот на фотоапаратот дури и ако го поставиме iPhone на него. Рабовите на куќиштето излегуваат и од предната страна, така што можеме да го поставиме iPhone со лицето надолу, без да се гребе екранот.

Иако не ги пробав овие случаи, успеав да го тестирам случајот на XS Max, како и на претходните модели, и сите имаат допир што е тешко да се надмине за оние кои сакаат да го носат покриениот iPhone во кожа. Тие се најсличните случаи што можете да ги најдете на оние на Apple, а во случајот на iPhone XR, единствените со овој квалитет во моментот, материјал и завршни работи. Нивните цени се исто така многу тесни, земајќи го предвид нивниот квалитет и цената на Apple:

  • Кафеава или зелена футрола iPhone XR со држач за картичка: 49,95 € (линк)
  • Црно или зелено куќиште iPhone XR без држач за картичка: 44,95 € (линк)

Во моментов само овие модели се продаваат на Амазон, но во Веб-страница на Муџо ги имаме сите и по иста цена, со бесплатни трошоци за испорака за набавки над 60 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.