5-те најдобри кутии за батерии за iPhone SE

iphone-se-realthone

Нашите колеги Пабло Ортега и Мигел пред неколку дена ви го покажаа својот личен впечаток во првите денови на употреба по добивањето на новиот iPhone SE. Главната карактеристика што најмногу го привлече нивното внимание беше неверојатното траење на батеријата, нешто делумно логично бидејќи iOS 9 е оптимизиран да работи заедно со новиот процесор и на тој начин да може да направи поправедна потрошувачка на батеријата.

Но, ако сте од оние корисници кои денот го поминуваат закачен на телефон, можно е да не ве изненади пријатно траење на батеријата на вашиот нов iPhone SE или продолжуваш да го имаш истиот проблем како и секогаш и мора да одите да барате приклучоци за да го наполните iPhone-от во текот на денот.

Ние секогаш можеме да прибегнеме кон користење надворешни батерии што ни овозможуваат да го наполниме нашиот iPhone или кој било друг уред, но мора да се признае дека за постојана и секојдневна употреба тоа е вистинска непријатност, бидејќи не принудува да ги достигнеме и батеријата и кабелот на цело време. молња за да можеме да го полниме нашиот iPhone кога е потребно. Еве ви покажуваме најдобрите кутии за батерии за новиот iPhone SE. На пазарот можеме да најдеме повеќе модели од други производители, но она што го детализирам подолу има повеќе од докажано за неговата совршена работа во комбинација со iPhone.

Мофи сок Пак воздух

мофи-сок-пакет-ајфон-се-1024х1024

Имаме малку да кажеме за производителот Мофи и неговото искуство да направиме кутии за батерии не само за iPhone, туку и за скоро секоја марка паметни телефони. Модел на Juice Pack Air Тоа е тенка футрола што додава дополнителна батерија од 1.700 mAh што ни овозможува да ја продолжиме батеријата на нашиот iPhone уште неколку часа. Го има во разни бои.

Воздушен пакет со сокови од Мофи - тврда кутија со интегрирана батерија (1700 mAh) за iPhone 5, 5s и SE

Воскреснување на OtterBox

витриум-ајфон-се

OtterBox е добро познат по јачината на футролите што ги произведува за голем број паметни телефони. За да ги проширите вашите маркетинг опции, го имате моделот Resurgence, кој ни нуди ниво на заштита слично на потребите на војската. Се полни преку конектор microUSB и вклучува ниво на полнење што ја покажува моменталната состојба на батеријата. Достапно е во разни бои.

Кутија за дополнителни батерии OtterBox Resurgence за Apple iPhone 5 / 5s / SE

Skiva PowerFlow AP120

skiva-iphone-se-1024x957

Иако е вистина дека никакви корици од овој тип не се убави, овој модел е навистина грд, но ја извршува својата функција совршено по пониска цена од моделите на Мофи и Отербокс. Има молња и microUSB порт за полнење и на уредот и на надворешната батерија што ја вклучува куќиштето, овозможувајќи и на двата уреди да се полнат заедно.

Ленмар Меридијан

меридијан-ајфон-се

Овој капак е главниот конкурент за изведба на фирмата Мофи, за нејзината слабост сè уште ни нуди дополнувања до 2.300 mAh така што нашиот iPhone SE не се исклучува во кое било време. Исто така, има брзо полнење што ни овозможува да ја наполниме футролата за пократко време отколку што се користи за кориците на Софи и други производители. Проблемот со овој случај е што не ни нуди директен пристап до молњавичката порта на уредот, што нè принудува да мора да го отстрануваме уредот од куќиштето секогаш кога ќе треба да го полниме.

Куќиште на продолжена батерија на полнење Lenmar Meridian iPhone 5 / 5s / SE

Alpatronix BX120plusSe

алпатроникс-ајфон-се-1024х1024

Куќиштето за батерии Alpatronix ја натпреварува целата конкуренција со тоа што е случај со дополнителна батерија што ни нуди поголема автономија, достигнувајќи 2.400 mAh. Ни нуди чувство на сигурност и отпорност на допир. Како и повеќето конкуренти, и овие кутии за батерии се достапни во разни бои.

Со задржување на истиот надворешен дизајн, исто така, и сите кутии за батерии компатибилни со iPhone SE се компатибилни со iPhone 5 и iPhone 5s.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Јуз dijo

    Здраво! Би сакал да знам дали имате какви било информации или коментари во врска со куќиштето KUKE, дека освен батеријата е и меморијата, можете ли да ми кажете дали тоа би било добро или не?