Најдобрите подароци на Гик за овој Божиќ

Водич за гикови

Божиќ е за секого, и за оние кои не бараат нормален подарок, за оние кои бараат нешто посебно, нешто различно, за гиковиЗа нив имаме и водич, јас ги собирав овие додатоци засновани на вкусови што ги имам како Гик и им ја давав нивната слава или релативна новина, затоа ако изберете подарок од оваа листа нема да остане незабележан.

Тешко е да изберете подарок за личност со која вашите вкусови не се совпаѓаат и затоа сме тука да ви помогнеме, бидејќи како Гикови, нема кој да ги познава вкусовите на златниот Гик подобро.

Папагал MiniDrones

На минитрони на папагали Тие се исто така одлична опција да се разгледаат како подарок од кралевите, многу лесно се летаат дури и во затворен простор, Папагалот е одговорен за развој на контролната апликација Слободен лет 3 за да можеме да правиме пируети со едноставно притискање на екранот, овој дрон служи како иницијација во светот на беспилотните летала и ќе може да плени од најстара до најмала.

Дали сте загрижени за безбедноста на вашите најблиски? Па, со Parrot MiniDrones нема да се грижите за тоа, тој има разни системи за безбедност, вклучувајќи го и осигурувањето на пропелерот што му овозможува на минидронот веднаш да ја запре вртењето на своите пропели доколку открие пречка во нив, па да некој несакајќи ја става својата рака, тој нема да почувствува ништо и дронот ќе падне на земја.

Од друга страна, исто така има итно слетување, каде што нашиот MiniDrone полека ќе слета кога неговата батерија е на критично ниво, на овој начин избегнува да падне врз некого или дури и да се оштети од силен пад.

Со овие беспилотни летала работат WiFi или Bluetooth во зависност од моделот.

Купи - Папагал MiniDrones - од 129 до 199 евра

Сферо ББ-8
BB-8

Без сомнение theвездениот дрон на овој Божиќ, по филмот на Војна на ѕвездите Будењето на силата, мобилната контролирана минијатурна верзија на карактеристичното беспилотно летало BB-8 Сега е достапен за купување благодарение на Sphero, добро познат производител на сферични беспилотни летала што се контролираат преку паметен телефон.

Овој BB-8 има дури и уникатни функции, благодарение на својата официјална апликација, тој е во состојба да репродуцира холограми со зголемена реалност (на екранот на мобилниот телефон), дури и оние што сме ги снимиле, рачно да се контролираат или да се ставаат режим на патрола, каде што нашиот мал истражувач ќе оди сам и ќе ни испраќа информации во реално време од неговите сензори може да се контролира дури и преку глас.

Купи - Сферо ББ-8 - 169 €

Xiaomi 20.000 PowerBank Енергетска банка Xiaomi

Без сомнение, најдобрата надворешна батерија на пазарот, таа е лесна, безбедна, нова и има огромен капацитет. Новата Xiaomi Power Bank има безбедносни мерки што спречуваат преоптоварување, и на вашите уреди и на тоа. Фрлете го две USB порти излез за полнење на 2 уреди истовремено, брзо полнење, индикатори за капацитет и УСБ-тип Ц. да си наплати.

Новата моќ на банка Xiaomi дури може да се користи за наполнете го новиот MacBook (со USB Type-C), благодарение на неговиот капацитет од 20.000mAh, тој е способен да го полни вашиот iPhone до 10 пати без потреба од полнење.

Купи - Xiaomi 20.000mAh Power Bank - 35 €

Xiaomi паметен рутер 2 Xiaomi паметен рутер 2

Со ова напредно рутер од следната генерација Beе можете да направите уникатен подарок, беспрекорно корисничко искуство, овој рутер ќе го подобри управувањето со домашниот интернет, така што никој нема да претрпи застанувања, бавноста или загубите на врската, и ќе му дадете рутер способен да презема торент, правејќи бекап на Mac, PC, iPhone и Android паметни телефони безжично, дејствувајте како локален сервер и мрежен хард диск благодарение на неговиот интегриран хард диск од 1 терабајт и долг итн ...

Ако сакате повеќе детали за придобивките од рутерот од следната генерација можете да ги погледнете нашите Водич за супер Wi-Fi.

Купи - Xiaomi паметен рутер 2 - 150 €

Ленти за Apple Watch Ремени со часовник на Apple

Оригиналните ремени на Apple Watch се премногу скапи, и неговиот квалитет, и покрај тоа што е добар, не е достоен за таа цена, ако сте од оние кои сакаат да го прескокнат тој маркетинг што ги прободува нашите џебови, во Амазон имаме бренд наречен JETech кој има дизајни на Apple и некои додатоци за многу ниски цени, без сомнение успех за loversубителите на овој часовник, кои ќе можат да го менуваат каишот по свој вкус секој ден.

Купи - Ремени со часовник на Apple - од 16 до 79 евра

 MFi сертифицирани игралишта Контроли на MFi

Далечински MFi може да биде совршен додаток за буџетот За оние кои имаат iPhone 5s или повисок или Apple TV 4, благодарение на овој вид контроли ќе имаме попрецизна контрола врз видеоигрите на овие уреди и ќе можеме да го подигнеме искуството со игри на ново ниво.

Купи - Далечинско MFi - од 30 €

Навлаки на Лунатик Лунатик Акватик

на ултра-заштитни навлаки од Лунатик Тие имаат неколку клучни точки што ќе ги привлечат оние кои ризикуваат најмногу, благодарение на нивната патентирана технологија како што е јадрото на суспензијата или геометриските надворешни рабови тие успеваат да ја распределат силата на ударите подобро од кој било друг производител, и сето тоа изложено на ризик со дизајни кои означуваат личност и сопствен стилТие сигурно не се ништо како другите производители на случаи, каде што тие го жртвуваат дизајнот и го оставаат вашиот iPhone како трансформатор.

Купи - Навлаки на Лунатик - од 20 до 89 евра

Обвивки за докажување живот LifeProof Нуд

LifeProof е бренд во сопственост на OtterBox, и двата бренда имаат многу добра репутација во светот на заштитата на уредите на Apple, иако е точно дека нивните случаи не се најубави таму, сите тие се подготвени да ги поминат 4-те тестови, вода, снег , прашина и испакнатини, со капакот LifeProof ќе изненадите најмногу извидници, на оние кои живеат од емоции на вршење ризични активности и кои не би се двоумеле да им го земат iPhone-от доколку е добро заштитен, за да се надмине сето тоа, моделот Nuud е единствената водоотпорна кутија што не го покрива екранот, т.е. благодарение на неговиот запечатен систем за затворање, ова е голо, така што тактилното искуство не изгуби ни трошка.

Купи - Доказ за живот - од 60 €

 Случај за паметни батерии на Apple

Кутија за паметни батерии

Најновиот производ воведен од Apple, овој случај iPhone обезбедува дополнителна батерија што ќе ја удвои автономијата на iPhone 6s, Интелегентно е дизајниран од Apple така што има повеќе придобивки, меѓу нив е способен за подобрување на корисниот век на внатрешната батерија на iPhone со намалување на неговата употреба, подобрување на покриеноста со вклучување на пасивна антена, па дури и служи како специфична заштита за оние неочекувани капки , сето ова се прави со совршено интегрирање со iOS на таков начин што можеме да го контролираме користењето и капацитетот на двете батерии од центарот за известувања.

Купи - Кутија за паметни батерии - 119 €

Гајба за плен

Гајба за плен

Најпопуларната кутија за претплата од сите, можеме да подариме претплата на плен за гајба и ќе видиме како од месец во месец лицето добива заедно со својата пошта фантастична кутија полна со изненадувања од различни теми кои се во тренд во тоа време, овој пат декември има тема ГАЛАКСИ, каде што ќе дојдат предмети од Војна на вездите, Хало 5 и многу други.

Ако одите и во име на некого, на екранот ќе се појави код со а попуст за вашата набавкаНа овој начин се охрабрува купувањето на оваа прекрасна кутија за изненадување (не заборавајте да ја откажете претплатата веднаш штом ја купите за да не се обновува автоматски).

Купи - Гајба за плен - од 27 € / месец


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.