Најдобри случаи за вашиот iPhone

Книга-книга-02

Пристигнува Божиќ и со тоа главоболките да се најде подарок што ќе му се допадне на примателот. Во „Актуалдадид Ајфон“ сакаме да ви помогнеме да го направите вашиот избор и затоа составивме серија случаи на „Ајфон“, кои на вашите примачи сигурно многу ќе им се допаднат. Ги има за сите модели, од сите видови и за сите џебови. Дури испробавме некои од нив и можеме да ви ги кажеме нашите впечатоци од прва рака. Ние ви ги даваме сите детали подолу.

Дванаесет јужни книги

Многу необичен дизајн и првокласни материјали се главните карактеристики на овој случај што го претвора вашиот iPhone во мала џебна книга. Завршено во кожа и со пластичен ракав што може да се оддели од капакот, BookBook има и држач за картичка и паричник за да можете да го оставите вашиот паричник дома. Ако сакате повеќе информации направивме преглед на овој напис. Достапно во разни модели на Амазон:

Spigen

Spigen

Кога станува збор за вредноста за парите, постои бренд кој секогаш се истакнува: Шпиген. Практични навлаки, со различен дизајн и со различен степен на заштита, но кои се гаранција во однос на финишот и издржливоста. Ги имате во многу модели за сите видови на iPhone, но избравме некои за кои веруваме дека се најинтересни. Од лево надесно тие се следниве:

 • Spigen Tough Armor за iPhone 6: максимална заштита достапна во различни бои за вашиот iPhone 6. Достапно за 19,99 € на Амазон.
 • Spigen Ultra Hybrid за iPhone 6: Средна опција што ја штити, но одржува естетиката на iPhone. Неговиот подебел раб ги апсорбира ударите, а неговиот про transparentирен заден дел не влијае на изгледот на терминалот. Достапно на Амазон за 10,99 €.
 • Spigen Air Plus за iPhone 6 Plus: Заштитете го вашиот iPhone без тешко да забележите дека носите нешто и ги покрива сите рабови, дури и горниот и долниот дел. Достапно за 14,99 € на Амазон.

Силиконска футрола за iPhone

Јаболко

Во кој било избор не можете да ги пропуштите официјалните корици на компанијата. Достапно во кожа и силикон, во разни бои и компатибилно со различни модели на iPhone, Куќиштата со јаболка секогаш се одлична опција. Можете да ги купите во која било официјална продавница, и физички и на Интернет, но исто така ги имате на располагање на Амазон, а понекогаш и по поевтини цени од официјалните.

Алуфрам-кожа-10

Aluframe од Just Mobile

Прекрасна обвивка што комбинирајте алуминиум и кожа во различни бои за вашиот iPhone 6 / 6s. Покрај тоа, во внатрешноста на алуминиумската рамка има случај со TPU кој го штити вашиот уред од капки или гребнатини. Имавме можност да го тестираме во овој преглед. Многу добра опција да се даде обвивка за клиадад, оригинално и по многу интересна цена. Тоа ќе ве чини само 30,95 € на Амазон.

Грифин-преживеан

Преживеан Грифин

Ако подарокот е наменет за некој кој е fondубител на ризични активности, ништо подобро од случај кој го штити вашиот iPhone од каква било агресија. Случаите со Griffin Survivor се гаранција во ова, а вие имате модели компатибилни со iPhone 6 / 6s и со големиот iPhone 6 / 6s Plus. Тие се отпорни на прашина, гребнатини и удари, и имаат многу добра цена.

Лунатик

Лунатик

Друга марка специјализирана за навлаки што го штитат уредот и исто така му даваат личен шмек. Има многу модели, но ние ги избравме двата највпечатливи: Артехтек и Сисмик, и двата за iPhone 6. Или едниот и другиот ќе предизвикаат сензација кога ќе ги видите.

Доказ за живот

LifeProof Фре

Ние се враќаме на безбедноста како врвен приоритет и сега тоа го правиме дури и со покритие дозволува вашиот iPhone да биде потопен до два метра за 1 час без ризик да се навлажни. Покрај тоа, тој исто така го штити од падови до два метра. Сета гаранција за оние кои сакаат да одат на плажа со својот iPhone секогаш на врвот. Има и повеќе од интересна цена ако ја споредиме со други со слични спецификации: достапно од 41,83 € на Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Себастијан dijo

  има некои ужасни ,,.,

 2.   ФабијанХ dijo

  UAG во боја на Магма за iphone 6 plus е истовремено спектакуларна, безбедност и убавина.

 3.   Иван dijo

  Неверојатно што не се вклучени обвивките на брендот THULE, тие се најдобри на пазарот. Го имам Thule Atmos X3 скоро една година и тој е беспрекорен. Тие користат одлични материјали.