Најдобри трикови за вашиот HomePod и HomePod мини

HomePod е многу повеќе од звучник, нудејќи ни бесконечни можности, од кои некои дури и не знаат. Ние ви прикажуваме некои од најдобрите за да извлечете максимум од звучникот на Apple.

HomePod, веќе прекинат од Apple, и HomePod мини ни нудат фантастичен квалитет на звукот, секој на свое ниво, и најдобриот начин за контрола на домашната автоматизација дома. Но исто така има многу други работи што можеме да ги направиме со нив за да олесниме други задачи или да го подобриме нашето искуство со нив. Ви прикажуваме некои од најдобрите трикови, сигурно има и такви што не сте ги знаеле:

 • Како да користите автоматски пренос на звук помеѓу HomePod и iPhone и обратно
 • Како да го најдете вашиот iPhone од вашиот HomePod
 • Како да спарите и спарите два HomePod за стерео употреба
 • Како да ја користите функцијата домофон со HomePod, iPhone и Apple Watch
 • Како да ги исклучите светлото и звукот кога се повикувате на Сири
 • Слушање на смирувачки звуци на HomePod
 • Како да направите HomePod да ја намали јачината на звукот навечер
 • Како да користите надворешна батерија за да го стартувате HomePod

Со овие трикови, заедно со сите други основни функции на HomePod, сигурно ќе научите како да го извлечете максимумот од паметните звучници на Apple. Да се ​​потсетиме дека покрај тоа што ги слушаме за да пуштаат музика од Apple Music, можеме да испраќаме и секаков вид на звук преку AirPlay, во случај да користиме Spotify или Amazon Music од нашиот iPhone. Тие исто така можат да се користат како звучници HomeCinema со нашиот Apple TV, ако спариме два HomePod (не homePod mini), исто така компатибилни со Dolby Atmos. И, секако, тие се контролен центар за HomeKit и сите компатибилни додатоци во нашата куќа, овозможувајќи далечински пристап, снимање видео во iCloud и гласовна контрола преку виртуелниот асистент на Apple, Siri.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.