Најдобри случаи за сите модели на iPhone 11

Производителите на футроли за iPhone толку брзаат да ги имаат на располагање своите нови модели што понекогаш пристигнуваат дури и пред новите iPhone-и. Лансирањето на нов iPhone значи потрага по нови случаи за да се заштити, но и да му го дадеме оној личен допир што ни овозможува да го разликуваме нашиот iPhone на прв поглед.

Бидејќи потрагата по совршен капак понекогаш е доста комплицирана задача, ние направивме избор со најдобрите случаи што можете да ги најдете за кој било од трите модели на новиот iPhone: iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max. Модерна, агресивна, класична, кожа, максимална заштита ... сигурно ќе го најдете оној што го баравте.

Урбана оклопна опрема

UAG ни нуди корици со радикално различен стил. Со многу индустриски дизајн, посовремен и со многу високи стандарди за заштита. Марката ги обнови своите најуспешни модели:

 • Плазма- Со посилна обвивка и помеко јадро, аглите на овој случај се засилени за дополнителна заштита од удари, исполнувајќи ги армиските стандарди.
 • Монарх: Пет слоја на заштита, изработени од врвна кожа и метални елементи, има исклучителен зафат, големи копчиња и ги удвојува барањата за стандардите на американската армија. Вашата самодоверба е таква во овој случај што ви даваат 10-годишна гаранција.
 • Плио: Многу слично на куќиштето Плазма, но со почист дизајн кој ви овозможува да го видите задниот дел на вашиот iPhone.
 • Пионер: Во овој случај имаме целосно нетранспарентно куќиште и достапно во широк спектар на бои, заштитата е исто така воена, а неговиот дизајн не останува незабележан.

Го имате целиот широк каталог на случаи UAG за новиот iPhone на оваа веб-страница (линк) без трошоци за испорака.

Номад

Номад ни нуди колекција на корици во кои кожата е протагонист, но со високо ниво на заштита благодарение на комбинацијата со рабови на TPU што ја ублажуваат секоја есен. Кожата што ја користат е со највисок квалитет, а имаат модели во кафеава или црна боја:

 • Цврсто: класичен заден капак со заштита од капки до 183 сантиметри
 • Фолио: Заштита од иста капка, но со преден капак со три слотови за картички и еден за банкноти.
 • Три фолио: со двоен капак што го обвива вашиот iPhone, четири слотови за картички и два за сметки, без да заборавите на заштитата на претходните.
 • Активна кожа: ист дизајн како Rugged, но со употреба на кожа со посебен третман што го прави отпорен на вода (не го прави iPhone отпорен, само случај). Идеално за оние кои ги „малтретираат“ своите корици со течности, влажност, пот, итн.

Во моментот, кориците се достапни само на нивната веб-страница (линк), но наскоро ќе достигне физички и онлајн продавници како Амазон.

 

Мујо

Ако сакате кожни куфери од Apple, мора да ги пробате Mujjo's. Неговата кожа е со највисок квалитет, неговиот дизајн е многу сличен на оној на Apple, но неговиот отпор е поголем и цената е пониска.. Тие исто така имаат можност да ги купат со отвор на задната страна за картички. Достапно за сите варијанти на новиот iPhone, веќе ги имате на располагање на нивната веб-страница (линк) и наскоро во онлајн и физички продавници.

Moshi

Кориците на Moshi имаат многу префинет дизајн и со иновативен систем што ги прави компатибилни со „Snap To“ магнетните прицврстувачи кои ви овозможуваат да го прикачите iPhone на компатибилни прицврстувачи без куки од каков било вид, само со магнетна сила. Има неколку многу интересни модели:

 • Увертира: тоа е и корица и паричник со два процепа за картички и оддел за ефективен дизајн. Направено од веганска кожа, куќиштето може да се оддели од чанта за паричници кога и да посакате, и нуди воена заштита.
 • iGlaze: совршена комбинација на дизајн и заштита, со метална рамка и „четкан“ изглед на грбот, и во црно-бело и се навистина спектакуларни.
 • Алтра: врежана кутија што има лента за зглоб, за оние кои сакаат да го носат својот iPhone во рака без ризик да му се падне. Плус има изборни ленти за тело за да ги држите рацете слободни.

Сите нивни куќишта ги имаат доживотна гаранција, и ги имате на располагање на веб-страницата Моши (линк)

Otterbox

Кога зборуваме за заштита, зборуваме за Otterbox без најмало сомневање. Неговиот каталог што опфаќа е полн со бесконечност на модели кои штитат од „многу“ до „сè“. Многу е тешко да можете да ги наведете моделите што ги имаат, бидејќи никогаш не би завршиле, но можам да ви кажам дека моите омилени се:

 • Бранител: вистински резервоар што ќе спречи какво било оштетување на вашиот телефон, со заштита од капки, прашина и нечистотија. Совршен случај за кога не треба да го носите вашиот iPhone со вас.
 • Симетрија: совршен за ден за ден, без да се грижите дека вашите најмали го зеле iPhone-от. Лесен, тенок и удобен за носење, тоа е совршена набавка.
 • патот: Ако сте покласични и сакате кожа, но не сакате да се откажете од заштитата, футролата естрада со предниот капак е она што го барате, со своите класични слотови за картички.

Овие и многу други корици можете да ги видите на веб-страницата на Отербокс (линк).

Тргни

За loversубителите на практично незабележливи корици, Пилинг е најдобра опција. Тие се висококвалитетни навлаки, нешто важно во овој вид навлаки толку тенки и нежни што можат да се скршат обидувајќи се само да го отстраните, со Пилин нема да го имате овој проблем. Точно е дека тие не штитат од поголеми падови, но се прават спречете оштетување од вообичаена употреба на телефон, како што се гребнатини и измама. Тие се достапни во широк каталог на бои, про transparentирни, про transирни, нетранспарентни ... и може да се купат на нивната веб-страница (линк)

Дванаесет јужни книги

Завршуваме со класика. Дизајн кој не останува незабележан, кој не остава никого рамнодушен, дека ви се допаѓа или не, без средно решение, но тоа Не излегува од мода и исто така нуди висока заштита на вашиот iPhone. Со слотови за картички и можност за. Ставањето на вашиот iPhone во режим на пејзаж за прегледување на мултимедијална содржина е „задолжително“ за секој избор на случаи. Можете да го најдете на веб-страницата Дванаесет Југ (линк).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.