Најдобрите лансирања на Apple за 2018 година

Apple не мируваше во текот на оваа 2018 година, далеку од тоа, реши да преземе иницијатива и претстави низа други уреди освен iPhone кои обезбедија многу часови разговор во нашиот Подкаст и секако многу содржина на нашата веб-страница. Значи, Toе прошетаме низ најдобрите производи што компанијата Купертино ги претстави во текот на оваа 2018 година, за да можете да добиете идеја за тоа што да му дадете на овој Божиќ.

Останете со нас за да ја видите оваа компилација за најдоброто што ни го понуди Apple и предностите што секој од овие уреди може да ви ги донесе во секојдневниот живот, како и секогаш во Актуалидад iPhone.

Три нови iPhone-и: iPhone XR, iPhone XS и iPhone XS Max

Ајде тогаш да започнеме со најистакнатиот производ обично од Apple, не може да биде освен iPhoneСепак, овој пат пронајдовме „мал“ брат според перформансите, но не толку по големина, а „Епл“ одлучи да ја затвори сцената на копчето „Home“ со доаѓањето на iPhone XR.Можете да го набавите од 842 евра на Амазон.

IPhone XS е повеќе од продолжение на контроверзниот модел iPhone X, но овојпат Apple смета дека е соодветно да ни понуди шарен „ефтин“ модел наречен iPhone XR. Во овој нов iPhone што го анализиравме тука Откривме неколку предности во однос на ривалите, како и трајноста во еден сензор за камера, што тој го споделува со iPhone XS, но за некои е недоволен и покрај тоа што добија фантастични резултати во анализите. На ист начин, овој iPhone XR се определува на ЛЦД-панел од 6,1 инчи оддалечувајќи се од компонентата што го прави iPhone XS поскап, поточно Супер AMOLED панелот произведен од Samsung. Вака Apple одлучи да лансира нова палета на разнобојни производи што можеме да ги најдеме по исклучително конкурентна цена на оваа врска на Амазон и која несомнено стана омилен iPhone овој Божиќ.

Од друга страна дојде iPhone XS Max за задоволување на потребите на оние кои сепак побараа „макс“, и тоа е дека иако се чини неверојатно, нема малку корисници на кои iPhone X им беше направен мал. Затоа Apple одговори со лансирање на iPhone XS Max што го разгледавме исто така на нашата веб-страница. Овој терминал има 6,5-инчен екран (0,4 инчи повеќе од iPhone XR) и го споделува остатокот од хардверот со многу моќниот iPhone XS. Така, го наоѓаме не само најмоќниот телефон што компанијата Купертино некогаш го лансираше, туку тој е и најголемиот модел направен од компанијата. За возврат, и за XS и XS Max изданијата, пристигнува златната боја што толку ја бараат корисниците од воведувањето на iPhone X, и покрај тоа што е боја што губи пареа во последната година. Можете да го набавите од 1.200 евра на Амазон.

Apple Watch Series 4, кралот на часовниците

Тој Кјнот имаше јасен победник и тој не е никој друг туку нов Apple Watch, компанијата Купертино конечно избра да ја следи својата политика за зголемување на екраните, пренесувајќи ја оваа опција и на Apple Watch. Овој нов модел го редизајнираше предниот дел и покрај фактот дека во суштина се најдовме со истото, иако би уживале во две изданија, 40 и 44 милиметри, одржувајќи го механизмот на прерамки, кој досега беше вообичаен. Несомнено, Apple Watch сега изгледа помодерно, одржувајќи ја суштината на она што беше Apple Watch досега, да, со одредени забележителни технички новини.

Не само што еСИМ би бил тука да остане, туку и сега Apple Watch е целосно способен да изведува електрокардиограм благодарение на неговиот хардверСепак, оваа одлика е ограничена на Соединетите Американски Држави, земјата каде што е одобрена, односно единиците купени надвор од Соединетите Американски Држави нема да ја извршуваат оваа функција за жал, иако е прашање на време кога ќе биде проширен од европскиот континент и останатите места каде што се продава. Автономијата продолжува да дозволува употреба повеќе од еден ден, иако е далеку од двата дена што беа понудени претходните изданија во хардверот. Уживајте во тоа од 595 евра на овој линк на Амазон.

Нов iPad 2018 и нов iPad Pro

IPad исто така претрпе последователно ажурирање, стандардната верзија, позната едноставно како iPad Со повеќе од препознатлив дизајн што се одржува од минатиот iPad Air 2 и исклучително прилагодена цена, Не се пронајдени производи. Овој нов iPad има процесор А10 на Епл, така што е доволно моќен за да ни овозможи да трошиме содржина на стабилен начин и со минимален стандард за квалитет. Овој iPad 2018 е исто така компатибилен, на пример, со Logitech Crayon, дигитален молив што ни овозможува да го извлечеме максимумот од iPad со овие карактеристики како што можете да видите во нашата длабинска анализа.

Сепак, iPad 2018 не беше единственото пристигнувањеApple, исто така, избра да ја ажурира опсегот Pro на iPad, со многу важна серија новини како Face ID, обновен дизајн сега со прав агол, минималистички рамки и пред се моќ, многу моќ. Ако сакате да знаете сè за новиот iPad Pro, само треба да одите со оваа врска. Овој iPad Pro нуди две различни мерки кои се:

 • iPad Pro 11
  • Тежина: 468 грама
  • Мерења: 24,76 х 17,85 х 0,59 см
 • iPad Pro 12,9
  • Тежина: 631 грама
  • Мерења: 28,06 x 21,49 x 0,59cm

Фактот дека тие имаат пристаниште се издвојува пред сè USB-C на дното што ви дава за право да ги нарекувате „Pro“, нешто што корисниците го бараа подолго време. Можете да набавите кој било од нив 879 € на овој линк, иако цените многу варираат во зависност од големината и складирањето. Доаѓањето на USB-C на iPad Pro може да означи пред и после, и тоа несомнено го прави високо способен и функционален инструмент.

Се надеваме дека ова мало резиме на најважните производи што Apple ги лансираше во текот на оваа 2018 година ви служеше да се збогувате со годината како што заслужува, и ви препорачуваме дека ќе застанете покрај Сојдемац за да го видите резимето на сè што е објавено од Apple, што се однесува до Mac во текот на 2018 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.