Епл ги снема залихите на титаниум на Apple Watch Series 6

часовник издание

Тековниот Apple Watch Series 6 со титаниумска обвивка е оскуден. Се чини дека и во САД и во останатите главни пазари, тешко е да се најде достапен модел на Издание на Apple Watch, односно серијата 6 во завршница од титаниум.

Имајќи предвид дека има месец и уште малку Септември Apple Keynote, Можно е новата серија 7 да биде лансирана оваа година, и тоа е причината за залихите што не се на залиха.

Марк Гурман објави на својот блог Блумберг дека во моментов нема достапност на изданието на Apple Watch (она со обвивка од титаниум) во САД и на главните пазари на компанијата.

Apple не соопшти ништо во овој поглед, ниту дека моделот е прекинат или дека има проблеми со снабдувањето. Најверојатно причината е претстојното лансирање на Apple Watch серија 7, закажано за месец септември во главниот збор што компанијата ќе го прослави за да ги претстави новите iPhone телефони оваа година.

Теоријата што Марк Гурман ја објаснува на својот блог е дека тоа е а многу скап модел, и дека поради малкуте продажби, компанијата не сакаше да произведе многу единици, и остана без акции.

Но, одам малку подалеку. Зошто Apple не направи повеќе единици кога виде дека ќе ги снема акциите? Бидејќи е можно како што се случи минатата година со Apple Watch Series 5, новата серија 7 нуди толку малку вести во споредба со сегашната Серија 6, што компанијата одлучува потсетете се на Apple Watch Series 6 кога ќе ја лансира Серијата 7, и затоа не одлучи повторно да произведе серија за која планира да се пензионира за еден месец.

Затоа, ќе чекаме на следниот настан на Apple, во принцип за септември (без сеуште потврда) и ќе оставиме сомнежи дали моите сомневања се вистинити или не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.