Несоодветните носни уреди можат да комуницираат со различни апликации и уреди

На Несоодветно сјај и несоодветно користење на носени флеш Тие се едни од наједноставните и елегантните на пазарот. Неговата функција, како и на другите слични уреди, е да ја следи нашата активност секој ден, иако благодарение на неговиот ЛЕД-систем, можеме да го видиме и времето на неговата алуминиумска површина.

За понатамошно зголемување на потенцијалот на овие уреди Misfit, компанијата објави дека излезе со низа од договори со други компании за да ги зголемите вашите шанси и престанете да бидете едноставен монитор за активности.

Од месец март, Несоодветно сјај и несоодветно блиц тие ќе можат да извршат некои од следниве задачи:

 • Започнете или запрете плејлиста на Spotify.
 • Поврзете се со термостатот Гнездо за да се разбудиме со идеална температура дома.
 • Haveе има свој канал на IFTTT да се интегрира со повеќе од 160 производи и услуги преку рецепти.
 • Logitech исто така најави дека ќе соработува со Misfit, така што нејзините уреди Harmony ќе можат да се контролираат од носечки уреди.
 • Август Smart Lock може да се отклучи без употреба на iPhone. Светлата на Лио исто така можат да бидат вклучени или исклучени од Недостатокот на блицот.

Несоодветни договори

Ова се некои од работите што можеме да ги направиме од погодно за носење. Јасно е дека немањето екран или интерфејс на допир ќе ги ограничи сите овие дејства на едноставни пулсирања на неговата површина. Е почекаме да видиме како се спроведува оваа интеграција и можеме да користиме неколку услуги истовремено без да се мешаме едни со други.

Малку по малку, мониторите за активности стануваат попаметни и усвојуваат одлики што претходно беа врзани само за паметни часовници. За многумина, носното средство може да биде доволно, на други сигурно ќе им треба нешто поцелосно како „Apple Watch“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.