Нетфликс ќе достигне вкупно 190 земји, искористете ја неговата апликација за iOS

Netflix

Нетфликс расте, расте и не престанува да расте, како снежни топки да се тркалаат и да се тркалаат во цртани филмови. Денес Нетфликс не само што ги објави 94-те додатоци што ги направи во Шпанија во форма на серии, филмови и документарни филмови, но исто така предупредува дека сега не е достапно во ништо друго во огромен број земји, што ќе даде вкупно не повеќе и помалку од 190 земји. Ова соопштение го издаде портпаролот на Нетфликс за време на важниот саем за технологија што е CES 2016, каде се очекуваше само да се објави проширување кон Индија.

Лансирањето во Индија е дефинитивно потврдено, но се приклучуваат и Русија, Обединетите Арапски Емирати и Индонезија. За жал, Кина и нејзините недостатоци на ниво на индивидуални права на сопственост продолжуваат да бидат проблем за овој вид технологија и емисии, навистина е многу страшно да се влезе во земја во која интелектуалната сопственост не се почитува ни најмалку и може да значи значителна загуба на пари. Сепак, азискиот гигант не е тотално изгубен., Нетфликс работи со Алибаба за дефинитивно да му донесат ваков вид на легална виза за пренесување на кинескиот народ. Без сомнение, ова здружение со толку голема и длабока компанија таму може да даде многу добри резултати. Сепак, се чини дека ова е малку замрзнато поради намерата на Алибаба да започне сопствен стриминг сервис.

Земајќи го во предвид тоа 190 земји Речиси сите се признати од ООН, сумираме дека меѓу таа мала листа ги наоѓаме Крим, Северна Кореја (од очигледни причини) и Сирија, сето тоа поради ограничувањата наметнати од владата на Соединетите држави. За да проверите дали вашата земја е достапна во огромната листа на земји со Нетфликс, можете да влезете во веб-страницата за помош на Нетфликс и да ја разгледате благодарение на ОВА врска

Апликацијата Нетфликс за iOS

каталог на нетфликс

Ова е дефинитивно одлична апликација. За жал, не ја најдовме најдобрата можна содржина, бидејќи Нетфликс започна доцна во Шпанија, така тој мора да се бори со конкурент како Јомви од Мовистар + Она што ќе биде тешко да се сруши е дека Movistar + во Шпанија не само што доминира во серијата, туку и на премиерното кино и на најважните спортски настани ширум светот. Ако на тоа го додадеме и фактот дека Movistar е компанија силно вкоренета во нашата земја, ја наоѓаме најлошата можна комбинација за Нетфликс. Сепак, тоа не го спречува да расте на брутално ниво, откриваме дека Нетфликс го зголеми каталогот на неговата примена во последните пет дена во 94 серии, филмови и документарни филмови кои до сега ги немаше.

Апликацијата Netflix е мултиплатформа, покрај реалните, со целосно интегриран систем на iOS, компјутер и Android, можеме да престанеме да гледаме филм или серија на едно место за да одиме директно на други. Покрај тоа, неговиот систем на сметки ќе ни овозможи да бидеме во тек со нашата содржина без да пропуштиме ништо. Во однос на износот, и покрај многу контроверзии, поради фактот што Movistar, кој е исто така оператор на мрежата АДСЛ, има многу ограничен пристап до оваа услуга.

За работи како леснотијата со која Netflix работи на лоши врски, како и содржината од 1080p во која можеме да уживаме, јас силно ја препорачувам. Во однос на цените, ги наоѓаме следниве можности:

 • 1 уред + Квалитет на SD: 7,99€ месечно
 • 2 уреди + HD квалитет: 9,99€ месечно
 • 6 уреди + 4K квалитет: 11,99€ месечно

Сепак, Нетфликс ни нуди повеќе можности, како што е целосна интеграција во Водафон, во повеќето свои пакети тие ни нудат шест месеци услуга бесплатно. Од друга страна, самата компанија ни овозможува да уживаме во нејзината услуга целосно бесплатно за еден месец. Можеме да најдеме серии како Narcos Авантурист исклучиво за уживање во нив, кои се доста добри. Ви ја оставаме врската до апликацијата Netflix за iOS, за да можете да ја пробате и да одлучите сами со вашиот бесплатен месец.

Кажете ни ако сакате Netflix или претпочитате други услуги за посета на содржини со стриминг. Несомнено, не само што е еден од оние што го нуди најдобриот каталог, туку има и добра цена, но во Шпанија има многу, многу тежок терен за да навлезе во повеќето корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јаранор dijo

  Нетфликс без сомнение и со appletv4 е чудо брзо, многу брзо и со совршен квалитет. П.С. Ако имате телевизор Водафон, не гледајте го со самиот декодер на тиве, апликацијата е страшна и толку бавна што очајува, користете паметен телефон за да ја гледате или аплетв или сопствен смарт телевизор итн. Но, се разбира дека никогаш не е лош.

 2.   algo dijo

  Тоа е билет за поголема продажба на нетфликс, се прашувам?

 3.   Алберто dijo

  Дали во Шпанија поддржува 6 истовремени корисници?

  1.    Озирис Армас Медина dijo

   Ниту овде ниту каде, писателот НЕ документирал НИШТО и напишал катастрофа.