Ние детално го разгледуваме случајот со кожен паричник Муџјо

муџо-кожа-црна-кутија-3

Заштитните футроли за iPhone со текот на времето станаа елемент што ја надминува само заштитата на уредот, а тоа е што овој додаток може да направи нашиот iPhone да изгледа фантастично и ужасно. Покрај тоа, тие се прилагодуваат на сите потреби на крајниот корисник, што е она што е навистина важно, и во услови на екстремна цврстина и отпорност, како и во најдобра пржен кожа. Ова е случај со Мујо, тие сакаат да прават случаи што можеме да ги покажеме и истовремено да ги задоволиме нашите потреби. Куќиштето од кожен паричник Mujjo е кожна футрола што ќе стане вашиот држач за картички.

Detailе го анализираме детално овој необичен случај чија цел е да дејствува како заштита за уредот и паричникот истовремено. Така е, Куќиштето за кожен паричник Муџјо има мал џеб каде што можеме да вметнеме една или повеќе наши картички.

Пакување, прв знак за квалитет

муџо-црно-кожа-случај-2

Куќиштето од кожен паричник Муџјо доаѓа во доста разработена кутија, со магнетизиран капак во стил на книга, можеме да продолжиме да ја испитуваме внатрешноста од кои можеме да ја цениме надворешноста на обвивката и да ја почувствуваме нејзината природна кожа. Сепак, ова не е начин да се отстрани од амбалажата, за ова ќе треба да ги отфрлиме лепилата и да го лизнеме задниот капак надолу, нудејќи ни модул сличен на фиоката, за да можеме директно да влеземе во обвивката, зафатена во калап од мека пена.

Содржина и први впечатоци

муџо-црно-кожа-случај-1

Се соочуваме со вистинска кожна футрола, мирисот е она што ни е најочигледно кога го распакуваме. Допирот е фантастичен, тенка кожа, што, сепак, може да ни даде чувство на отпорност што е помалку од очекуваното. Всушност, нашите стравови се обистинуваат пред пробно триење за да се потврди издржливоста.

Не obstante, Со текот на времето и редовната употреба, успеавме да процениме дека оваа кожа е поотпорна отколку што се чинеше на почетокот. Покрај тоа, овој слој на кожа е приврзан со модуларен систем на поликарбонатната шасија, која има заоблени рабови со намера да го заштити уредот многу подобро од падови, како и да го разгали при неговото поставување. На крај, ентериерот е покриен со свртена кожа во иста боја како и останатата кожа, што го минимизира триењето и подобро се грижи за уредот откако ќе се вметне.

Алатка на имателот на картичката

Куќа-црно-кожа-Муџо

Иако е точно дека тоа е еден од нејзините главни аргументи, носителот на картичката не е додаток за кој многумина ќе размислат, и поради недовербата дека имањето наш личен документ или кредитна картичка речиси на отворено може да ни предизвика, како и за недостатокот на навика

Сепак, во ерата на бесконтактни плаќања наоѓаме можност за вклучете која било од нашите кредитни картички што ја вклучуваат функцијата NFC, повеќето банки всушност веќе ги испорачуваат нормално. Така, можеме да плаќаме во Шпанија со едноставен гест приближување на телефонот до датафонот, и покрај фактот што Apple Pay сè уште не е имплементиран на територијата на Шпанија, бидејќи функцијата на овие картички е во основа иста.

Заклучоци за случајот со кожен паричник Муџјо

Тоа е квалитетна кутија, влегува низ очите и го облекува нашиот iPhone, никогаш подобро кажано. Сепак, тоа не е случај за loversубителите на минимализмот или оние кои не се осмелуваат да го променат дизајнот на уредот. Од друга страна, фетишистите на кожни додатоци или оние со отворена curубопитност кон чанти за паричници, мораат да го видат предметот Кожен паричник Муџјо, иако може да биде наметлив, корицата е ода за добар вкус а заштитата на уредот е повеќе од загарантирана. За да го стекнеме, секогаш можеме да пристапиме до официјалната веб-страница на ЕНА и набавете некој од нив, без разлика дали е во кафеава, црна или сива боја. Тие исто така нудат и други видови кожни картонски картички со фантастични комбинации и различни цени.

Куќиште од кожен паричник Муџјо
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
39,95
 • 80%

 • Куќиште од кожен паричник Муџјо
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 70%
 • Завршува
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ентони dijo

  купете ви мобилен телефон од 700 до 1000 евра и ставете ужасна обвивка од 40 евра.

 2.   oseозеан (@ josean69) dijo

  Грдо, и со многу мала заштита. Носењето на тоа е скоро сакрилегија.

 3.   Жозе dijo

  Грдо грдо, голи рабови, кинеска обвивка