Новата верзија watchOS 3.1.1 е повлечена од Apple

Она што на почетокот не мораше да биде општ проблем во однос на откриените проблеми во новата верзија watchOS 3.1.1 за Apple Watch, стана грешка препознаена од Apple, принудувајќи ја компанијата да ја повлече оваа верзија за момент. Оваа грешка што го замрзнува Apple Watch Series 2 што коментиравме вчера на мрежата, се прошири меѓу корисниците ширум светот и имаше неколку корисници во нашата земја кои исто така се погодени од овој проблем при инсталирање на новата верзија објавена од Apple.

За оние кои не знаат што е проблемот во оваа верзија на watchOS 3.1.1. Formе кажеме во брза форма на резиме дека штом часовникот започне да се ажурира, останува предолго со кругот за полнење и кога ќе заврши на екранот се појавува црвена извичница со текстот на дното за да ја посетат страницата за помош на Apple. Овој неуспех влијае само на корисниците кои имаат часовник од Серија 2 и веќе можеме да кажеме дека тоа е важен неуспех во случајот на Apple и официјално ажурирање ...

Што ако сум веќе во тек?

Ако сте еден од корисниците кои веќе ја имаат ажурирана Apple Watch Series 2 во верзијата watchOS 3.1.1 не грижи се надвор од шумата. Во секој случај, изгледа дека оваа грешка не влијае на сите корисници, но компанијата одлучи да ја повлече верзијата за да го реши проблемот, затоа не грижете се ако сте во тек. Можно е во следните неколку часа да имаме достапна нова верзија без овој неуспех и ќе биде време да се ажурира повторно.

Мојот Apple Watch е замрзнат, што можам да направам?

Во моментот, се чини дека рестартирањето што го објаснивме вчера попладне, не го реши проблемот Треба да одите во најблиската продавница на Apple или да ја повикате поддршката на Apple за да ни понудите решение за проблемот. Се надеваме дека ова е поправено што е можно побрзо и засегнатите корисници најдат брзо решение за проблемот.

Во овој случај, мораме да му дадеме добар удар на Apple на зглобот, но сигурни сме дека наскоро ќе го решат проблемот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Gerardo dijo

  Во мојот случај, кога сакав да ја инсталирам преземената верзија, ја добив легендата дека нема интернет-врска. И тоа беше, јасно, лажен аларм, бидејќи сите други уреди работеа совршено со Wi-Fi во мојата куќа.

 2.   Луисла dijo

  Бета, после бета, после бета и тие издаваат ажурирање што мора да се повлече по неколку часа. Apple започнува да го копира Microsoft премногу често во грешките, но со цени што продолжуваат да поминуваат низ покривот!