Новата најава на Apple TV 4 се фокусира на апликациите

реклама-јаболко-телевизија

На 18 и 19 ноември, Apple објави неколку соопштенија во кои ни покажаа разни апликации достапни за нивниот сет-топ бокс. Меѓу овие апликации беа некои телевизиски канали или да гледаат стриминг содржини, како што се ABC или Netflix, но тие не заборавија да прикажат еден од главните моменти на Apple TV на XNUMX-та генерација, игрите. Денес Apple објави уште еден реклама со наслов „Иднината на телевизијата“.

Денешната реклама од една минута ни покажува неколку новини од Apple TV 4: Siri, волшебникот што го користат за да побараат да им бидат прикажани научни филмови и потоа да го рафинираат пребарувањето велејќи дека тоа ги покажува само новите, како и во претходниот пат кога ќе излезе Netflix, HBO и ABC и разни juegos и повеќе апликации, како што се НБА и, се разбира, „Епл Музик“, до кои можеме да пристапиме преку „Сири“ благодарение на ажурирањето на tvOS 9.1 што беше лансирано вчера попладне.

Apple TV 4: Иднината на телевизијата

Иако е точно дека Apple TV 4 има многу потенцијал, исто така е точно дека програмерите застанаа малку и апликациите бавно пристигнуваат, иако Apple се обидуваше да ги мотивира компаниите и програмерите. Willе мора да бидете трпеливи.

Од друга страна, оние од Купертино беа преговара за создавање на своја сопствена содржина, но веќе е потврдено дека тие ја ставија оваа идеја во мирување за во иднина. Отпрвин тие планираа да создадат услуга со 14 канали што ќе има цена од 30-40 американски долари, но во моментот „Епл“ вели дека претпочитаат да бидат средство за другите компании кои нудат ваков вид на услуги да стигнат до корисниците, па дури и дозволете ни да се регистрираме на овие услуги од tvOS апликациите, на ист начин како што тоа веќе може да се направи со Netflix. Како и да е, 30 евра за 14 канали изгледаат како крајно преголема цена, освен ако не нудат и филмови со iTunes. Weе го видиме ли? Се сомневам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.