Новиот „Шот на iPhone“ посветен секако на Божиќ

Снимено на iPhone

„Saving Simon“ е најновото видео објавено во рамките на кампањата „Shot on iPhone“. од Apple и е снимен интегрално со новиот iPhone 13 Pro. Очигледно ова ново видео е посветено на божиќната кампања.

Новото видео е режирано од актерот и режисер Џејсон Рајтман, номиниран за Оскар и неговиот татко, режисерот номиниран за Оскар, Иван Рајтман. Во секој случај, видеото е навистина емотивно како и во овој случај посветена на божиќната кампања, доста емотивна и со многу Apple шмек.

Овде го споделуваме новиот „Sot on iPhone“ кој очигледно беше снимен во целост со iPhone 13 Pro, но кој подоцна беше уреден со софтвер за да понуди конечен резултат како оној што го гледаме на видеото:

Секако вреди да се види само поради крајот што го има. На нешто помалку од три минути колку што трае видеото е прикажана приказна за снешко. Исто така како и секогаш во овие случаи имаме опција да го видиме „зад сцената“ па го оставаме видеото веднаш под овие редови:

Треба само да седнете за да уживате во двете видеа и да го сфатите потенцијалот на камерите на iPhone. Во секој случај, забавно е да се види како се снимаат вакви шорцеви или реклами. бидејќи во реалноста тие се како филм и ги гледаме куриозитетите на снимањето и други. Не останува ништо друго освен да уживате во работата.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.