Новата бета верзија на OS X 10.11.4 поддржува Фотографии во живо

фотографии во живо

Или Apple ќе го стори тоа лесно, или одделот за iOS работи далеку од OS X и тие не одржуваат никаков вид комуникација. Новата опција „Фотографии во живо“ на поновите модели на „Ајфон“ е достапна уште од пристигнувањето на „iOS 9“, но во моментов не е компатибилна со апликацијата „OS X пораки“.

Како може да биде можно? Па, од она што го коментирав претходно, не верувам, но се чини неверојатно дека двата оперативни системи се дизајнирани под ист покрив и тој секогаш доцни со додавање на функциите на другиот, како во овој случај.

Не дека Live Photos е основна функција за секој корисник, но бавноста или мрзеливоста во усвојувањето на оваа нова функција е изненадувачка, што ја прави компатибилна со OS X El Capitan. Оваа недела беше недела на бета, имавме бета за сите. Оној што одговара на Mac, OS X 10.11.4 конечно ни го донесе Поддршка за Фотографии во живо во апликацијата Пораки, нешто што треба да биде достапно од објавувањето на финалната верзија на „Ел Капитан“, барем јас така разбирам дека треба да биде.

Досега, овие подобрени фотографии можеа да се прегледуваат само во апликацијата Фотографии, што во голема мера ја ограничуваше можноста да ги споделуваме со нашата околина. До сега кога сакавме да споделиме примач на Фотографија во живо Добив само статична слика, губење на звук и движење на патот.

Ако сте корисник на Mac и сакате да ја испробате најновата бета верзија за да започнете да споделувате Фотографии во живо преку апликацијата за пораки, сè што треба да направите е да употреба од јавната бета програма на Apple, додадете детали за сметката на Apple и преземете ја најновата бета верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.