Според Apple, новиот BeatsX ќе биде достапен во февруари

Многу се гласините што ги опкружуваа новите слушалки управувани од W1 чипот на Apple во последните месеци. Со задоцнување од нешто повеќе од еден месец, момците од Купертино официјално ги лансираа AirPods, AirPods кои сега можат да се купат директно преку Apple Store преку Интернет и чиј очекуван датум на испорака е 20 декември. Но, ако баравте слушалки со овој чип и AirPods не се вашите слушалки, особено ако сакате да ги користите за да слушате музика додека спортувате, BeatsX се вашите слушалки. Со овие слушалки управува и W1, а неговиот очекуван датум на лансирање беше месец декември, датум за кој, како што сите знаеме, одложуваше без нов датум до сега.

Момците од Купертино штотуку ја ажурираа веб-страницата на која можеме да го резервираме BeatsX, изменување на очекуваниот датум на лансирање, за есен, за месец февруари следната година. Во моментов се чини дека овие нови спортски слушалки Beats нема да бидат достапни во сите земји, но повторно лансирањето ќе биде ограничено на некои земји како што се САД, Австралија и некои земји во Европа каде се наоѓа Шпанија.

Карактеристики на BeatsX

 • Поврзете ги со вашиот уред преку Bluetooth од класа 1 и слушајте ги безжично
 • До 8 часа автономија да ве следиме насекаде
 • Со Fast Fuel можете да ги користите 2 часа со полнење од само 5 минути кога батеријата е слаба
 • Перници за уши со различна големина ви даваат максимална удобност, а прицврстувачите со јамка и јамка ја зголемуваат стабилноста
 • Кабелот Flex-Form ви овозможува лесно носење на слушалките во вашиот џеб
 • Кристално чист звук со висока верност што одговара на вашиот стил
 • Земете повици, контролирајте ја вашата музика и активирајте ја Siri со RemoteTalk

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.