Новите Beats Studio Buds сега се достапни за купување во Шпанија

Пред нешто повеќе од еден месец, Apple ги претстави Beats Sutdio Buds, слушалки кои се појавија на пазарот набргу потоа, иако само во САД и Канада. Европските корисници мораа да почекаат неколку недели за да можат да ги добијат овие нови слушалки на Apple со активно поништување на бучавата и достапни во разни бои.

Од вчера новите Beats Studio Buds веќе се достапни во некои европски земји како што е Шпанија, Италија, Франција, Германија и Велика Британија како и овластени препродавачи, иако во моментот тие не се достапни во К-Туин, Амазон ...

Пупките во студиото Beats имаат компактен заоблен дизајн без класичното стебло што го прават AirPods. Како AirPods Pro, Studio Buds се одликува со активно откажување на бучавата покрај режимот на транспарентност, режим што можеме брзо да го активираме со кликнување на логото на Beats.

Исто така, овие нови слушалки, поддржува спарување со еден допир за уредите на Apple, како и што се компатибилни со уредите со Android. За разлика од опсегот AirPods, не вклучува чип H1 и W1, Значи, му недостасува функцијата за префрлување на уредот автоматски помеѓу разни уреди меѓу другите функции.

Капацитетот на батеријата достигнува 8 часа репродукција со вкупна автономија од 24 часа благодарение на случајот за полнење без користење на системот за поништување на бучавата. Ако ја активираме, автономијата на Beats Studio Buds намалена на 5 часа / 15 часа со футрола за полнење.

Студио пупки „Битс“ се компатибилни со функцијата Hey Siri, отпорна на пот и вода со сертификат IPX4, компатибилен со функцијата за пребарување и случајот за полнење има USB-C врска, но не поддржува безжично полнење.

Најдоброто нешто кај Beats Studio Buds е нивната цена: 149,95 евра. Достапно е во бела, црна и црвена боја за време на пишувањето, тие се достапни за да ги добијат наредниот ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.