Нови гласини за iPhone 14: нова боја, полнење до 30 w и нешто друго

iPhone 14 во виолетова боја

Се интензивираат гласините за iPhone 14 кој Apple треба да го претстави за помалку од еден месец. Има многу кои ќе ги направат своите прогнози за тоа каков ќе биде новиот терминал. Боите, батеријата, дизајнот... сè ќе брои и мораме да бидеме свесни бидејќи некои од тие гласини ќе бидат оние кои се во право и како конечно ќе го видиме новиот модел. Ако неодамна се зборуваше за цените за лансирање ќе бидат како последните два модели, сега се зборува за а Виолетов iPhone со полнач до 30w и уште неколку работи. 

Една од гласините што е во Топ 5 од најверојатните е онаа за лансирањето на iPhone 14 во нова боја. Како и досега, во палетата се додадени нови бои, а други се повлечени. Се шпекулира дека следната боја на телефонот ќе биде виолетова. Не е првпат да ја слушаме гласината, но засега таа остана така, бидејќи не се оствари. се врати силно и Се чини повеќе од веројатно дека ова е конечниот. 

Пристигнува нова боја и друг мора да замине. Се вели дека виолетовата боја ќе ја замени розовата боја во основната палета и дека во Pro ќе биде сината боја која ќе биде елиминирана во корист на оваа нова боја. Така барем вели аналитичарот Јиорику преку својот Твитер профил .

Но, тој не застанува само со анализа на боите. Се зборува и за користење на истите материјали при производството на новите телефони. Нема да има промени и во нивното складирање. Ќе продолжиме со истите можности. Во она што може да има она што е ново е во уредот за полнење. Apple може да вклучи поддршка за жично полнење од 30 W и MagSafe.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Isabel dijo

    bien