Нови понуди на Koogeek и Dodocool на додатоци

Оваа недела пристигнуваме повторно со повеќе понуди за додатоци од брендовите Koogeek и Dodocool, производители на уреди за домашна автоматизација, здравје и додатоци за компјутери и паметни телефони. Од паметни светла компатибилни со главните платформи за автоматизација на домот до USB-C приклучоци За најновите модели на компјутери на Apple, додатоците вклучени во неговиот каталог се од голема разновидност и со секогаш интересна вредност за парите.

Оваа недела неговиот каталог на понуди на Амазон вклучува приклучоци компатибилни со HomeKit, здравствени уреди како што се мерачи на крвен притисок или електронски маканиер, или компјутерски додатоци како што се повторувачи на WiFi или USB-C конектори. Сите понуди оваа недела важат до 17 јануари, и ограничено на 50 единици од секој производ. Ние ги покажуваме подолу. 

Паметен приклучок за HomeKit

Приклучок што ви овозможува да го контролирате уредот што го поврзувате преку Siri, Alexa или Google Assistant користејќи го само вашиот глас. Ја имате и апликацијата Home и сопствената апликација на Koogeek со која исто така можете да ја знаете потрошувачката направена од уредот поврзан на приклучокот. Има копче за вклучување и исклучување на рачно за кога не сакате да користите виртуелни асистенти. Неговата вообичаена цена е 37,99 €, но со кодот 89QPTLUJ ќе чини само 26,99 € на Амазон (линк)

Дигитален монитор за крвен притисок на рачниот зглоб

Може да го контролирате крвниот притисок брзо и лесно благодарение на овој дигитален монитор за крвен притисок кој ви ги нуди резултатите на екранот и што исто така можете да се поврзете со вашиот паметен телефон преку Bluetooth и со апликацијата Koogeek. Открива до 16 корисници, така што сите членови на вашето семејство можат да го користат. Исто така, има функција за аларм за да не заборавите да го земете крвниот притисок или лекувањето. Неговата вообичаена цена е 25,99 €, но со купонот 7Z53W67E тие остануваат на 15.99 € на Амазон (линк)

Електронски масажер

Тоа е уред што можете да го контролирате од вашиот паметен телефон, или iPhone или Android уред, преку апликацијата Koogeek Health што ја имате на располагање во App Store и Google Play. Тоа е уред кој преку електрична стимулација ќе ја масира областа каде што ќе ја поставите. Има 10 различни нивоа на интензитет и различни модалитети на масажа кои се движат од релаксација до спортска масажа. Многу е лесно да се работи од паметниот телефон или од контролите вклучени во уредот, а има батерија од 180mAh што му дава автономија од 300 минути. Се полни со помош на кабел microUSB. Неговата вообичаена цена е 29,99 €, но со купонот 2RZZHDKJ останува на 19,99 € на Амазон (линк)

Дигитален монитор за крвен притисок на раката

Слично на претходниот модел, но со подобра прецизност при мерењето на крвниот притисок кога се зема на најпрепорачаното место, раката. Исто така, има апликација за паметен телефон и благодарение на екранот ќе можете да го знаете мерењето што е направено дури и ако паметниот телефон не е во близина. Неговата вообичаена цена е 50,99 €, но со кодот BHBQPE5Y е 39,99 € на Амазон (линк)

WIFI повторувач

Во денешно време е скоро задолжително да имате WiFi конекција во сите простории на куќата, а со рутерите што ни ги нудат операторите тоа е скоро невозможно. Едно од најбрзите решенија за повеќето случаи е употреба на WiFi повторувач, уред кој кога е вклучен е одговорен за собирање на WiFi сигналот од вашиот рутер и повторување на истиот засилен, со што постигнуваме поголема покриеност и квалитет во WiFi сигналот во оние простории најдалеку од главниот рутер. Dodocool ни го нуди овој 2,4GHz модел со брзина до 300Mbps и етернет врска чија цена е обично 19,99 €, но со кодот RZQODK75 останува на 14,99 € на Амазон (линк)

USB-C центар

USB-C конекцијата е мало технолошко чудо што ги обединува сите видови конектори во едно, но сè додека сите производители не решат да го спроведат или додека дома немате постари додатоци кои имаат конвенционални врски, додаток како што е овој USB-C Хаб за да може да ги користи сите нив без проблеми. Има 7 конекции (3 USB 3.0, 1 USB-C испорака на енергија, microSD и SD читач, HDMI 4K) и Има цена од 35,99 иако со кодот BPC43TWP останува на 24,99 € на Амазон (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.