Nomad Base Station Pro, она што AirPower може да биде и никогаш не било

Номад го направи денот на многумина од нас кои сè уште се надеваат дека Apple еден ден ќе не изненади со својата база на AirPower. Таа „магична“ база што ветуваше дека ќе ги полни нашите уреди каде и да ги ставаме, без да треба да ја мериме точната позиција на милиметар, од Apple ја откажаа по неколкумесечно чекање, но она што Apple не беше во можност да го направи Номад го постигна со вашиот Base Station Pro.

База што навистина го прави она што не го стори базата на AirPower: површина на која можеме да поставиме до три уреди, со саканата ориентација, во позицијата што ја сакаме и тие ќе се наполнат. Додека другите едноставно го имитираа дизајнот на базата AirPower, овој Base Station Pro се фокусира на она што е важно: неговата функционалност. Веќе можете да резервирате на веб-страницата на Номад и ние ќе ви ги кажеме деталите подолу.

Новата база на Номад е родена од соработката со Аира, креаторот на FreePower, технологија врз која се заснова оваа нова База станица про. Со дизајн кој нè потсетува на многу конвенционални бази на Номад кои беа успешни во продажбата по откажувањето на База на AirPower, користејќи ги истите премиум материјали (кожа и алуминиум), оваа нова база Има можност за полнење до три уреди на целата нејзина површина, со моќност од 5W за секој уред. Нема безжично брзо полнење, цената што треба да ја платите за практичноста да не мора да ја погодите позицијата каде го оставате вашиот iPhone. Исто така, дозволува полнење на AirPods со новата безжична кутија за полнење. Во кутијата е вклучен USB-C полнач за испорака на напојување од 27W за напојување на основата.

Можете да се регистрирате на веб-страницата на Номад (линк) за имаат повеќе информации за цените и датумот на објавување на производот, а производителот вети повеќе информации во текот на месец ноември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.