Номад и Белкин ја лансираат првата галантерија за воздушни ознаки

Поддршка за очила Airtag

Заедно со лансирањето на AirTags, Apple лансираше голем број на додатоци за овој светилник за лоцирање, палета на додатоци достапни во голем број бои и завршни работи и на кои треба да ги додадеме ексклузивните под брендот Хермес чиј најевтин модел започнува од 299 евра, а најскапиот достигнува 449 евра.

Ако веќе сте ги резервирале своите AirTags, но ниту една од опциите што ги нуди Apple задоволете ги вашите потреби или задоволете ги вашите вкусови, Можете да изберете еден од различните модели што момците од Номад и Белкин ги лансираа на пазарот.

Belkin

Белкин - Додаток за AirTag

Најевтиниот додаток што во моментов можеме да го најдеме на пазарот од познат производител го нуди Белкин, со Заштитник со каиш. Овој додаток е достапен во бои бела, црна, розова и сина боја, Има цена од 13,95 евра и сега е достапна на Apple Store Online.

Овој додаток ги штити рабовите на AirTag покрај гребнатини држете го цврсто прицврстен без да го криете вашиот дизајн ниту гравурите што можеме да ги вклучиме. Идеално е да се смести во куфер, ранец или што било друго што не сакаме да го изгубиме од вид.

Номад

Минатиот јануари протече развој на две нови додатоци од фирмата Номад за AirTags, додатоци кои веќе се достапни за резервација преку Веб-страница на Номад и чија пратка не е закажана за јуни и јули.

Приврзоци за нотами Airtag

Од една страна, го наоѓаме Кожна јамка, кожен прстен од хоруин, вклучувајќи прстен за клуч. Цената на овој приврзок за клучеви е 24,95 евра, но ако ја резервираме сега, конечната цена останува на 19,95 долари со испорака во јуни.

Покрај кожната јамка, тој ни нуди и Кожен приврзок за клучеви, приврзок за клучеви што ви овозможува да го скриете варовникот од локацијата и чија цена е промотивна цена од 29,95 УСД со испорака во јули.

Поддршка за очила Airtag

Покрај приврзоците за клучеви, момците од Номад помислија и на сите оние корисници кои редовно губете очила за сонце или вид (како што е мојот случај) и тие пуштија плетен најлон каиш со универзален дизајн за храмовите со три точки на прицврстување каде што го вметнуваме соодветниот AirTag.

Цената на ременот за очила е 29,95 $ за промоција и нејзината пратка не се очекува до 20 јули.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.